ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Inwestorzy coraz bardziej naciskają na BP w sprawie przyjęcia ambitniejszych celów klimatycznych
20.05.2019r. 05:46

BP ma trudności by w swojej działalności zredukować emisję dwutlenku węgla. W 2018 roku jej poziom był najwyższych od sześciu lat. Od tego czasu organizacje ekologiczne oraz coraz większa ilość akcjonariuszy naciskają na spółkę, by ta zintensyfikowała swoje działania na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi. Inwestorzy chcą, by zapewniła ona, że jej działalność jest zgodna z założeniami porozumienia paryskiego z 2015 roku - czytamy w BiznesAlert.pl.

Według ustaleń Reutera, BP skierowało pismo do całego akcjonariatu wraz z grupą 58 akcjonariuszy, posiadających 10 procent akcji i należących do inicjatywy Climate Action 100 +. W dokumencie BP poparło rezolucję dotyczącą chęci zwiększenia przejrzystości działań na rzecz redukcji emisji CO2, powiązania wynagrodzenia kadry kierowniczej BP z rezultatami w redukcji emisji oraz przeanalizowania, czy przyszłe inwestycje spełniają założenia porozumienia paryskiego. Te postulaty będą analizowane na dorocznym posiedzeniu BP w Aberdeen.
Część inwestorów wywiera jeszcze większą presję na władzach BP. Chcą oni, aby koncern był bardziej ambitny w wyznaczaniu celów klimatycznych oraz by jego działania nie odbiegały od tych podjętych przez najpotężniejszego giganta naftowego, jakim jest Royal Dutch Shell. To on w ich opinii wyznaczył najambitniejsze cele przemysłowi energetycznemu w kwestii redukcji emisji CO2. - BP znajduje się obecnie na etapie, na którym Shell był 2-3 lata temu - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl Eric Rutten, szef Aegon, największego inwestora BP z Holandii.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE