ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Produkcja ropy przez PDVSA i jego zagranicznych partnerów w pasie Orinoko spadła w maju o 77 proc.
20.05.2019r. 05:52

Łączna produkcja surowca wytwarzanego przez wenezuelski państwowy koncern PDVSA i jego zagranicznych partnerów w pasie Orinoko spadła w maju aż o 77 procent, w stosunku do ilości surowca produkowanego w kwietniu - czytamy w BiznesAlert.pl.

Łącznie wytwarza się tam dziś zaledwie 169 800 baryłek dziennie, podczas gdy w kwietniu było to 764 100 baryłek. Według danych PDVSA sytuacja jest spowodowana brakiem tankowców, do eksportu paliwa.

Raport, do którego dotarł portal S&P Global Platts wskazuje z kolei, że produkcja mieszanki ropy znad Orinoko została wstrzymana w trzech zarządzanych przez PDVSA i jej partnerów kompleksach ją ulepszających. Chodzi o instalacje Petropiar, należącą do wenezuelskiego koncernu i Chevrona, która ma zdolność przetwarzania 190 000 baryłek dziennie, Petromonaga posiadaną przez PDVSA i Rosnieft o wydajności produkcyjnej 202 000 baryłek dziennie i Petrocedeno, w której udziały prócz PDVSA mają Total i Equinor. Ropy nie produkuje również kompleks Petro San Felix, wytwarzający 100 000 baryłek dziennie i w całości posiadany przez PDVSA.

Wszystkie cztery obiekty są zlokalizowane w południowej części Wenezueli, w stanie Anzoategui. W poniedziałek PDVSA wraz z Totalem i Equinorem zatrzymały swoją produkcję ekstraciężkiej ropy w Petrocedeno na polu naftowym Junin.
Według innego raportu technicznego mieszalnia Sinivensa, w której 60 procent udziałów ma PDVSA, a 40 procent CNPC, produkująca ropę Merey 16, nadal wytwarza surowiec na poziomie 159 900 baryłek dziennie, podczas gdy inna Indovenezolana JV (60 proc. udziałów należy do PDVSA, a 40 do ONGC Videsh) cały czas produkuje 9 900 baryłek ciężkiej ropy dziennie w na jednym z pól naftowych w Junin.

Jeśli spadek produkcji surowca w pasie Orinoko będzie postępował, znacznie obniży poziom produkcji całego kraju. Jeden z operatorów terenowych, który zarządza infrastrukturą wytwórczą powiedział S&P Global, że najbardziej optymistyczny scenariusz zakłada, że może ona utrzymać się na poziomie od 400 000 do 500 000 baryłek dziennie.

Wenezuelczykom udało się podnieść poziom produkcji ropy z około 40 000 baryłek dziennie w marcu, gdy wystąpiły znaczne problemy z brakiem energii elektrycznej do 780 000 baryłek w kwietniu. Jednak nadal wiele obiektów wytwórczych nie działa albo ich praca jest w znacznym stopniu ograniczona - czytamy w BiznesAlert.pl.
S&P Global Pllats , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


REKLAMA


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE