ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Nord Stream 2 może zostać uruchomiony dopiero w 2020 roku
20.05.2019r. 06:34

Konieczność złożenia trzeciego wniosku o zgodę na budowę gazociągu na wodach duńskich może spowodować przesunięcie uruchomienia gazociągu dopiero w 2020 roku - czytamy w BiznesAlert.pl.

Nord Stream 2 AG nadal liczy na zatwierdzenie jednego z dwóch wcześniejszych wniosków.

- Gazociąg Nord Stream 2 może z pewnością powstać w terminie - zapewniła firma odpowiedzialna za budowę. - Z punktu widzenia realizatora wszystkie warunki ukończenia projektu do 2019 roku zostały spełnione - poinformowała rzecznik Irina Wasiliewa w mailu do Reutersa. Nie napisała jednak, czy w tym roku dojdzie do rozpoczęcia dostaw.
Prezes Gazpromu Aleksiej Miller powiedział, że możliwe są "delikatne zmiany" w terminarzu projektu. - Nawet jeśli dojdzie do jakichś sytuacji, należy zrozumieć, że mogą mieć one wpływ na terminarz, ale w bardzo, bardzo nieznaczny sposób - powiedział Miller w wywiadzie cytowanym przez agencję Interfax.

- W rzeczywistości atmosfera nie jest taka zła, prace kontynuują, prace kontynuują w dobrym tempie...cztery piątek wydatków kapitałowych potrzebnych do realizacji projektu zostało obecnie sfinansowanych - mówił cytowany przez BiznesAlert.pl prezes Gazpromu.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


REKLAMA


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE