ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosja zapowiada kontynuację rozmów z Białorusią o rurociągu Przyjaźń
20.05.2019r. 14:30

Grupa robocza złożona z przedstawicieli Rosji i Białorusi będzie kontynuowała w poniedziałek rozmowy na temat wznowienia dostaw rosyjskiej ropy naftowej przez rurociąg Przyjaźń - poinformował rzecznik wicepremiera Rosji Dmitrija Kozaka, Ilja Dżus.

Dodał, że wciąż trwa uzgadnianie pewnych szczegółów. Zapewnił, że do 20 maja strony uzgodniły w ramach tzw. mapy drogowej zestaw najważniejszych działań i są one obecnie realizowane.

"Liczymy na to, że prace nad doprecyzowaniem planu działań zakończą się w najbliższym czasie i uzgodniona mapa drogowa zostanie zatwierdzona przez współprzewodniczących grupy roboczej" - poinformował rzecznik.

Tymczasem ukraiński koncern Ukrtransnafta ogłosił w poniedziałek, że zawiesił tranzyt rosyjskiej ropy do UE kilka godzin po jego wznowieniu, gdy węgierskie przedsiębiorstwo MOL poinformowało, iż z jego strony wystąpiły problemy techniczne. Ukrtransnafta zapowiedziała, że dostawy zostaną wznowione, jak tylko strona węgierska potwierdzi, że może przyjąć surowiec.
Minister energetyki Rosji Aleksandr Nowak zapowiadał w niedzielę, że 20 maja wznowione zostaną dostawy do Polski przez rurociąg Przyjaźń. W ramach rozmów rosyjsko-białoruskich zapowiedziano też spotkanie premierów obu krajów: Dmitrija Miedwiediewa i Siarhieja Rumasa w nadchodzących dniach. Według mediów rosyjskich odbędzie się ono w Moskwie, ale terminu dotąd nie podano.

Od 19 kwietnia rurociągiem Przyjaźń płynęła z Rosji w kierunku zachodnim zanieczyszczona ropa; w surowcu wykryto przekroczenie norm chlorków organicznych. Tranzyt ropy wstrzymał m.in. polski PERN oraz ukraińska Ukrtransnafta, a 30 kwietnia także białoruski operator. W sumie w rurociągu Przyjaźń na terenie Rosji, Białorusi, Polski i Ukrainy zgromadziło się ok. 5 mln ton zanieczyszczonej ropy, z tego ok. 1 mln - na Białorusi. Po podjęciu działań przez Rosję ropa dobrej jakości dotarła na granicę Rosji i Białorusi 2 maja.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


REKLAMA


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE