ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Obajtek: Polska nie może odbierać ropy przed oczyszczeniem rurociągu Przyjaźń
20.05.2019r. 15:08

Jak powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, Polska nie może odbierać rosyjskiej ropy dopóki nie zostanie ustalone jak oczyścić rurociąg Przyjaźń - czytamy w BiznesAlert.pl.

- Polska nie może odebrać czystej ropy z Rosji, dopóki rafinerie nie uzgodnią, w jaki sposób podzielić zanieczyszczoną ropę pozostającą w ropociągu Przyjaźń - powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Przepływy przez ropociąg zostały zawieszone w kwietniu z powodu zanieczyszczenia ropy.

PKN Orlen, Lotos i niemieckie rafinerie Schwedt i Leuna, będą musiały ustalić, jaką ilość zanieczyszczonej ropy przyjmą. - Wiadomo, że w tym rurociągu jest pewna ilość zanieczyszczonej ropy, którą trzeba będzie się podzielić - powiedział Daniel Obajtek.

Dodał, że rafinerie PKN Orlen są bezpieczne i pracują na pełnych obrotach: - Nie ma niebezpieczeństwa braku paliwa ze względu na proces dywersyfikacji i inne procesy, które wdrażamy. Jesteśmy bezpieczni - powiedział prezes PKN Orlen.
Według nieoficjalnych informacji w Polsce znajduje się około jednego miliona ton zanieczyszczonej ropy z Rosji.

Tymczasem białoruski koncern Belneftekhim zapowiedział, że dostawy ropy w kierunku Polski zostaną wznowione w poniedziałek około północy. Rzecznik tej firmy powiedział, że spodziewa się wznowienia dostaw w kierunku Ukrainy dzisiaj w ciągu dnia. Białorusini czekają na potwierdzenie realizacji tego planu ze strony ukraińskiej firmy UkrTransNafta - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


REKLAMA


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE