ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ardanowski: gazyfikacja Lisewa jest częścią gazyfikacji polskiej wsi
20.05.2019r. 16:23

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski uczestniczył w poniedziałek w inauguracji dostaw gazu do gminy Lisewo w woj. kujawsko-pomorskim. To inwestycja w ramach ogłoszonego przez premiera Mateusza Morawieckiego "Programu przyspieszenia inwestycji w sieć gazowniczą Polski na lata 2018-2022".

"Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski uczestniczył w poniedziałek w konferencji poświęconej gazyfikacji w gminie Lisewo w powiecie chełmińskim. Inwestycja budowana jest w ramach ogłoszonego przez premiera Mateusza Morawieckiego "Programu przyspieszenia inwestycji w sieć gazowniczą Polski na lata 2018-2022". Program realizowany jest przez Polską Spółkę Gazownictwa z Grupy Kapitałowej PGNiG" - podało ministerstwo rolnictwa w przesłanym PAP komunikacie.

"To pewien odcinek gazyfikacji polskiej wsi. Najważniejsze jest to, aby te udogodnienia, które nie są przecież czymś nowym, były dostępne dla wszystkich mieszkańców Polski, a nie tylko przywilejem mieszkańców dużych miast" - podkreślił minister Ardanowski. "To dotyczy również wodociągowania, czy kanalizacji" - dodał cytowany w komunikacie minister Ardanowski.

Jak podało ministerstwo, szef resortu rolnictwa zwrócił uwagę, że gaz jest paliwem ekologicznym, bardziej przyjaznym środowisku niż inne nośniki energii. "Ma to znaczenie także na obszarach wiejskich, gdyż smog nie jest tylko +przywilejem+ dużych miast" - podkreślił cytowany szef resortu rolnictwa.
Jak poinformowało ministerstwo, Ardanowski zwrócił również uwagę, że tego typu przedsięwzięcia wymagają współpracy wszystkich, w tym samorządów i samych mieszkańców, przez których grunty będą przebiegać linie przesyłowe. "Gazyfikacja to nie tylko ochrona środowiska, ale także poprawa jakości życia na terenach wiejskich, co jest priorytetem rządu" - podkreślił cytowany minister.

Województwo kujawsko-pomorskie jest obecnie zgazyfikowane w 47 proc. Spośród 144 gmin na jego terenie, aż 76 jest pozbawionych dostępu do gazu ziemnego. W ramach programu przyspieszonych inwestycji w sieć gazową Polski, do końca 2022 roku, PSG planuje zgazyfikować w regionie przynajmniej 16 nowych gmin.

Gazyfikacja gminy Lisewo jest inwestycją zrealizowaną w ramach "Programu przyspieszenia inwestycji w sieć gazowniczą Polski na lata 2018-2022". Zgodnie z założeniami programu, do końca 2022 roku, PSG wybuduje w całym kraju 77 stacji LNG i zgazyfikuje 300 nowych gmin, w tym co najmniej 16 w Kujawsko-Pomorskiem.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


REKLAMA


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE