ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tauron zasili elektronicznego giganta
20.05.2019r. 15:23

Kontrakt na budowę zasilania wewnętrznego w fabryce LG Chem w Biskupicach Podgórnych to kolejny etap jednego z największych projektów inwestycyjnych na południu Polski. Trzecia część inwestycji realizowana przez Tauron obejmuje położenie 34 km kabla SN, 10 km światłowodu oraz postawienie 142 słupów oświetleniowych. Koniec prac jest zaplanowany na styczeń 2020 roku.

Koreański potentat w branży elektronicznej, LG Chem Energy, powierzył Tauron Dystrybucji Serwis wykonanie kolejnego etapu realizacji inwestycji w Biskupicach Podgórnych.

- Z LG Chem Energy współpracujemy już drugi rok. Po długich negocjacjach handlowych podpisaliśmy kontrakt na prace związane z doprowadzeniem zasilania do trzech budynków przyszłej fabryki, czyli drugiego etapu rozbudowy kompleksu. W zakresie zleconego zadania było wykonanie linii kablowych SN, ułożenie światłowodu do komunikacji między poszczególnymi halami produkcyjnymi oraz oświetlenia zewnętrznego z oprawami w technologii LED - mówi Krzysztof Kaźmierski, dyrektor ds. sprzedaży w TDS.

Tauron Dystrybucja Serwis, po zrealizowaniu tego kontraktu, rozpoczął współpracę przy przygotowaniu zasilania placu budowy oraz infrastruktury podziemnej dla trzeciego etapu rozbudowy.
W zakresie głównych aspektów nowy kontrakt jest niemalże identyczny jak poprzedni, choć o zupełnie innej skali. W sumie przy realizacji zlecenia zostaną ułożone 34 km kabla SN, 10 km światłowodu oraz postawione 142 słupy oświetleniowe. Koniec prac jest przewidziany na styczeń 2020 roku.
- Przy tak dużym kontrakcie oraz tak silnej konkurencji to naprawdę wielki sukces. Oprócz samej oferty, inwestorzy zobaczyli w nas firmę godną zaufania, realizującą powierzone zadania w terminie, oferującą specjalistyczną oraz kompleksową usługę - podkreśla dyrektor Krzysztof Kaźmierski. - Podobne zlecenia realizujemy również dla innych dużych inwestorów w Polsce - dodaje.

Tauron Dystrybucja Serwis w 2018 roku zmienił profil działalności na stricte sprzedażowy. W portfolio firmy znajdują się usługi elektroenergetyczne, oświetleniowe oraz innowacyjne produkty e-mobility.

Obecnie oprócz produktów, które klienci Spółki już znają, takich jak realizacja zadań związanych z przebudową infrastruktury elektroenergetycznej, budowa zasilania dla obiektów będących własnością inwestora, prowadzenie eksploatacji stacji SN/nN, wprowadzono innowacyjne produkty, które wpisują się w trendy i oczekiwania rynku, takie jak budowa stacji ładowania aut elektrycznych czy audyty energetyczne. Do majątku Spółki należy infrastruktura oświetleniowa w ponad sześciuset gminach na terenie działania Grupy Tauron, która konsekwentnie jest modernizowana oraz wyposażana w produkty tworzące infrastrukturę smart city.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE