ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGNiG myśli o rozbudowie magazynów gazu, inwestycje mogą sięgnąć setek mln zł
21.05.2019r. 13:55

PGNiG myśli o rozbudowie magazynów gazu w celu zwiększenia ich pojemności - poinformował prezes PGNiG Piotr Woźniak. W pierwszej kolejności mają być realizowane projekty bezinwestycyjne, ale zarząd spółki rozważa też inwestycje kapitałowe, które mogą potencjalnie sięgać setek milionów złotych.

PGNiG korzysta z siedmiu magazynów gazu wysokometanowego: PMG Wierzchowice, PMG Husów, PMG Strachocina, PMG Swarzów, PMG Brzeźnica, KPMG Kosakowo oraz KPMG Mogilno. Aktualna pojemność czynna magazynów gazu wynosi 3.074,80 mln m sześc.

"Rozważamy rozbudowę pojemności naszych magazynów gazu. Zakładamy, że w tym roku będą podjęte pierwsze działania. W pierwszej kolejności myślimy o działaniach bezinwestycyjnych, zakładających optymalizację pracy i poprawę efektywności. Szacujemy, że docelowo może to poprawić w sposób bezkosztowy pojemność magazynów o kilka procent" - powiedział prezes Woźniak podczas wtorkowej konferencji prasowej.
Dodał, że samo zwiększenie dwóch magazynów solnych Mogilno i Kosakowo ma przynieść wzrost pojemności o 200 mln m sześc. gazu, ale prezes PGNiG zakłada podobne działania w przypadku wszystkich posiadanych przez grupę magazynów.

"W drugim rzędzie będziemy analizować inwestycje kapitałowe w zwiększanie pojemności magazynów. To już się wiąże z dużymi nakładami inwestycyjnymi, rzędu setek milionów złotych. Spodziewam się, że wkrótce na zarząd trafią takie projekty, będziemy musieli zdecydować, jakie kwoty możemy na to przeznaczyć i w które magazyny" - powiedział Piotr Woźniak.

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Uważny 21.05.2019r. 22:41
Rozwój biznesu kosztuje i to jest normalne.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: przyjaciel 22.05.2019r. 07:38
Powiększenie pojemności magazynowej w PMG Wierzchowice można osiągnąć stosunkowo niedużym kosztem i należy to wykonać... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


REKLAMA


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE