ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

EY: Chiny, USA i Francja najatrakcyjniejszymi krajami do inwestycji w OZE
21.05.2019r. 18:11

Według najnowszego zestawienia krajów przygotowanego przez firmę consultingową Ernst and Young, Chiny, USA i Francja są najatrakcyjniejszymi krajami do inwestycji w odnawialne źródła energii - czytamy w BiznesAlert.pl.

Chiny i USA utrzymują stałą pozycję światowych liderów, według wskaźnika RECAI - Renewable Energy Country Attractiveness Index. Analitycy EY podkreślają, że obecnie sektor energetyki odnawialnej wkracza w fazę inwestycji bez subsydiów, co stanie się światowym trendem.

Francja awansowała na trzecią pozycję w rankingu. Miały na to wpływ jej plany związane z rozwojem pływających farm wiatrowych na morzu oraz wzrostem aukcji wiatrowych dla farm lądowych. Co ciekawe, Niemcy spadły z 4 miejsca na 6, na skutek problemów z aukcjami OZE.
Postęp w rozwoju odnawialnych źródeł odnotowało w Korei Południowej (awans o 7 miejsc do pozycji 24) oraz w Wietnamie (awans o 17 miejsc do pozycji 26). Awansowała także Norwegia i Finlandia. Spadki w zestawieniu odnotowały Meksyk i Tajwan, których sektory energetyczne ucierpiały przez sytuację polityczną.

Pierwsza dziesiąta najbardziej atrakcyjnych krajów pod względem inwestycji w OZE (w kolejności):Chiny, USA, Francja, Indie, Australia, Niemcy, Japonia, Wielka Brytani, Argentyna i Holandia.
EY , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


REKLAMA


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE