ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

E.ON: 2,5 mld euro na dostosowanie sieć do rozwoju elektromobilności
21.05.2019r. 18:14

E.ON planuje zainwestować około 2,5 mld euro w dostosowanie sieci elektroenergetycznej do rozwoju elektromobilności do 2045. Firma uznała te koszty za "zaskakująco niskie" - czytamy w BiznesAlert.pl.

Według prognoz, do 2045 roku w Niemczech ma pojawić się 6,5 miliona samochodów elektrycznych, co będzie stanowić spore obciążenie dla sieci. Szacuje się, że inwestycje w sieć wyniosą 400 euro na każdy samochód.

Prezes E.on Thomas König zaprzeczył krytykom, jakoby rozwój elektromobilności groził blackoutem w Niemczech; zaznaczył on, że jego spółka i tak co roku wydaje około miliarda euro na inwestycje w sieć, a w obecnym stanie znosiłaby ona zapotrzebowanie zwiększone przez samochody elektryczne.
Największym wyzwaniem dla E.onu będzie sytuacja, gdy większość właścicieli aut po powrocie z pracy będzie chciała naładować swoje samochody jednocześnie: - Znacznie zwiększy to zapotrzebowanie na energię elektryczną w godzinach wieczornych - przyznał König.

Rozwiązaniem może być tak zwane ładowanie sieciowe: Eon przesuwa dużą część zapotrzebowania automatycznie na wieczór i noc, czego nie zauważy klient. To "inteligentne zarządzanie obciążeniem" obniży wydatki E.ON o połowę.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


REKLAMA


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE