ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Sieć energetyczna w gm. Wojciechów w większości odbudowana po przejściu trąby powietrznej
21.05.2019r. 20:58

Sieć energetyczna w gminie Wojciechów (Lubelskie), gdzie przeszła we wtorek trąba powietrzna, została już w większości odbudowana i sukcesywnie przyłączani się kolejni odbiorcy - poinformował we wtorek wieczorem rzecznik prasowy PGE Dystrybucja Adam Rafalski.

"W związku z zaangażowaniem ponad 20 brygad terenowych PGE Dystrybucja sieć została w większości odbudowana do godziny 18 i sukcesywnie kolejni odbiorcy energii elektrycznej są przyłączani do sieci. Wszyscy energetycy obecni na miejscu będą pracowali do usunięcia wszystkich skutków dzisiejszej wichury" - podał Rafalski.

"Służby PGE Dystrybucja są w terenie i jeszcze dzisiaj usuną skutki tego niszczycielskiego wiatru" - zapewnił rzecznik.

Trąba powietrzna przeszła przez gminę Wojciechów około południa. Na skutek nawałnicy - która zrywała dachy, linie energetyczne, łamała drzewa - ucierpiały 42 gospodarstwa. Uszkodzonych jest 120 budynków gospodarczych i mieszkalnych. Największe straty są w miejscowościach Stasin, Palikije Pierwsze i Cyganówka.
Rafalski poinformował, że blisko 50 gospodarstw domowych zostało pozbawionych dostaw energii elektrycznej. Silny wiatr zniszczył linie energetyczne niskiego napięcia, połamał słupy energetyczne, powyrywał zamontowane w wielu domach przyłącza linii energetycznych do gospodarstw domowych.

"Już w niespełna godzinę po przejściu wichury służby energetyczne PGE Dystrybucja były na miejscu gotowe do usuwania jej skutków. Do wymiany mieli kilkanaście betonowych słupów i do odtworzenia kilkanaście kilometrów linii niskiego napięcia" - powiedział Rafalski.

Mieszkańców wsi, przez które przeszła nawałnica, odwiedzili we wtorek premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Beata Szydło, wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek. Premier Morawiecki zapewnił, że będzie dodatkowa pomoc rządowa i zostaną zapewnione środki dla wszystkich mieszkańców, którzy ucierpieli po przejściu nawałnicy.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


REKLAMA


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE