ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wciąż brak mechanizmu wyliczania odszkodowań za dostawy zanieczyszczonej ropy z Rosji
22.05.2019r. 07:43

"Kommiersant" sugeruje, że nadal nie został ustalony mechanizm wyliczania odszkodowań za dostawy zanieczyszczonej ropy z Rosji i zatrzymanie ich przez ropociąg Przyjaźń. Rozmowy trwają nadal.

Jurij Borsukow z "Kommiersanta" komentuje odmowę odbioru zanieczyszczonej ropy przez rafinerię Leuna w Niemczech należącą do francuskiego Totala. Przypomina, że klienci mają do tego prawo. Przerwa dostaw przez ropociąg Przyjaźń z powodu obniżenia jakości surowca trwa od 25 kwietnia i powoduje gromadzenie się należności po stronie rosyjskiej.

Autor "Kommiersanta" przypomina o bezpośrednich i pośrednich stratach klientów Rosji. Muszą oni zapłacić za zastępcze dostawy albo wymieszać zanieczyszczoną ropę z nowym surowcem w celu obniżenia udziału organochloryny w mieszance do akceptowalnego poziomu. Pośrednio tracą na konieczności obniżenia przerobu w rafineriach. Winowajcą jest operator rurociągów przesyłowych Transnieft. Ministerstwo energetyki Rosji obiecało już wypłatę odszkodowań "wszystkim, którzy będą w stanie udowodnić straty". Mechanizm ich wyliczania pozostaje nieznany.
Kommiersant przyznaje, że Rosjanie informowali o możliwości wznowienia dostaw przez Przyjaźń do Polski 20 maja, ale według informacji BiznesAlert.pl nie było takich ustaleń. Trwają rozmowy na temat warunków wznowienia dostaw i ewentualnego wymieszania "zepsutej" ropy z czystą mieszanką. Kolejne odbędą się 23 maja w Warszawie.
Kommiersant , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE