ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Arabia Saudyjska planuje utworzyć centrum badań jądrowych wspólnie z Koreą Płd.
22.05.2019r. 09:37

Korea Południowa zamierza zbudować wspólne centrum badań nad energią jądrową w Arabii Saudyjskiej, poinformowało południowokoreańskie Ministerstwo Nauki i Technologii 14 maja br.

Projekt ma na celu pogłębienie współpracy w pracach badawczo-rozwojowych w dziedzinie energii jądrowej między dwoma krajami, podała agencja informacyjna Yonhap. Umowa międzyrządowa o utworzeniu centrum badań jądrowych ma zostać podpisana po zakończeniu procedur administracyjnych.

Koreańskie ministerstwo poinformowało, że prowadziło rozmowy na temat utworzenia centrum z saudyjskimi urzędnikami na marginesie trzeciego posiedzenia Wspólnego Komitetu Jądrowego Korei i Arabii Saudyjskiej. Porozumienie zostało zawarte w oparciu o wyniki przedsięwzięcia inżynieryjnego realizowanego przez obie strony w latach 2015-2018, na które przeznaczono 130 mln$. W ramach tego projektu nastąpiła szeroka wymiana ekspertów i doświadczeń uzyskanych w ramach realizacji południowokoreańskiego programu zaawansowanego małego reaktora modułowego typu SMART (System-Integrated Modular Advanced Reactor) o mocy 100 MWe.
Arabia Saudyjska i Korea Południowa uzgodniły zasady współpracy technicznej w celu wsparcia budowy i licencjonowania małego reaktora jądrowego oraz rozwoju następnej generacji reaktorów SMART. Reaktor modułowy jest urządzeniem wielofunkcyjnym opracowanym przez Koreański Instytut Badań Energii Atomowej i został zaprojektowany specjalnie na eksport do krajów, w których występuje zapotrzebowanie na małe i średnie reaktory jądrowe do różnych celów (np. do odsalania wody). Może on zasilać w energię elektryczną miasto zamieszkiwane przez 100 000 mieszkańców oraz jednocześnie dostarczać 40 000 ton dziennie świeżej wody do picia.
NEInt , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE