ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W Ciechanowie nowa aplikacja pogodowa i o stanie powietrza
22.05.2019r. 13:48

Ciechanów ma nową aplikację z danymi pogodowymi oraz o jakości powietrza. Została ona wzbogacona o dodatkowe funkcje, np. statystyki dotyczące opadów, prędkości wiatru i promieniowania UV; użytkownicy mogą również zapoznać się ciekawostkami pogodowymi.

Jak poinformował w środę Urząd Miasta, aplikacja powstała na bazie tej udostępnionej mieszkańcom już w styczniu, działającej w oparciu o dane z zainstalowanych w Ciechanowie czujników jakości powietrza i stacji pogodowej. Dostępna jest pod adresem: ciechanow.pomiaryinfo.pl i działa m.in. na smartfonach.

"Nowa wersja posiada przyjazny, bardziej intuicyjny wygląd. Dodano kolejne funkcjonalności, dzięki którym mieszkańcy mają wgląd w szczegółowe parametry i statystyki, dotyczące m.in. opadów, prędkości wiatru, promieniowania UV. Jest także baza wiedzy, która w przystępny sposób wyjaśnia szereg terminów i zjawisk pogodowych oraz zawiera wiele ciekawostek, np. o rekordowych odczytach w Polsce i na świecie" - wyjaśnił ciechanowski Urząd Miasta. Za pomocą nowej aplikacji można również sprawdzić fazę księżyca czy aktualną pozycję słońca na niebie.

Jak podkreślił urząd, dzięki zaktualizowanej aplikacji "każdy może teraz monitorować wahania ciśnienia z ostatnich 24 godzin, natężenie promieniowania UV - przydatne dla osób długo przebywających na słońcu i nasłonecznienie - przydatne przy wyborze miejsca do instalacji paneli słonecznych". Dzięki statystykom można natomiast sprawdzić, kiedy najczęściej występują skrajne, mające wpływ na zdrowie, odczyty.

"Mieszkańcy mogą dowiedzieć się, jaki wpływ na zdrowie mają niektóre zjawiska pogodowe, np. jak zachowuje się organizm przy zbyt niskiej lub wysokiej temperaturze, przy dużych spadkach ciśnienia, silnym wietrze, zbyt dużej lub zbyt małej wilgotności powietrza" - zaznaczyli przedstawiciele Urzędu Miasta Ciechanowa.
W nowej wersji aplikacji pojawiły się archiwalne dane pogodowe z Ciechanowa, zbierane od września 2015 r.. Dzięki nim "można przejrzeć rekordowe odczyty, zobaczyć, w jakich godzinach najczęściej występują dane zjawiska, np. o jakiej porze zazwyczaj jest najwyższa i najniższa temperatura, najwyższe promieniowanie UV, najwyższe natężenie pyłów PM 2.5 i PM 10".

W ustawieniach nowej odsłony aplikacji wprowadzono także możliwość ukrycia niepotrzebnych obecnie danych - np. poza sezonem grzewczym można wyłączyć odczyty o jakości powietrza, a wiosną i latem można śledzić jedynie informacje ze stacji pogodowej.

W styczniu w trzech miejscach na terenie Ciechanowa zamontowano czujniki jakości powietrza, a dodatkowo w jednym powstała stacja pogodowa. Wtedy tez zaczęła tam działać aplikacja pogodowa i o stanie powietrza, ale niektóre jej funkcjonalności były wówczas jeszcze w fazie rozwoju i testowania.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


REKLAMA


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE