ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Wielkie sportowe emocje i rekordowa energia uczniów z Kamienicy!
22.05.2019r. 14:17

Inspirujące rozmowy z idolami, aktywna rozgrzewka dla całej szkoły, a wreszcie zacięta sportowa rywalizacja i aż 335 zdobytych w niej punktów. Wizyta ambasadorów Drużyny Energii w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Warszawy w Kamienicy była nagrodą za zwycięstwo miesiąca w II edycji ogólnopolskiego programu dla uczniów klas 6-8 szkół podstawowych.

W środę, u podnóża Gorców, doszło do wyjątkowego spotkania uczniów ze sportowymi gwiazdami - Izabelą Bełcik, Markiem Citką, Krzysztofem Golonką, Bartoszem Ignacikiem, Krzysztofem Ignaczakiem oraz Rafałem Lipińskim. Gwiazdy sportu z mistrzami Europy i świata na czele zjechały do 3-tysięcznej miejscowości w województwie małopolskim, ponieważ to właśnie szkoła z Kamienicy okazała się w maju najlepsza spośród 200 "podstawówek", rywalizujących w II edycji Drużyny Energii.Pokaz sportowej pasji w Kamienicy

O zwycięstwo w maju nie było łatwo, bo maksymalną liczbę filmów z ćwiczeniami przesłało aż 6 szkół. Ambasadorzy uznali, że uczniowie z Kamienicy wykazali się w tym zadaniu największą kreatywnością i starannością, dzięki czemu święto sportu odbyło się w ich szkole.

- Wizyta tych znakomitych sportowców, prawdziwych idoli dla dzieciaków, to wyjątkowy dzień dla naszej szkoły. Mamy to szczęście, że nasi uczniowie naprawdę kochają sport i nie musimy ich do niego dodatkowo zachęcać. Ich pasja i zaangażowanie pozwoliły nam wygrać w rywalizacji miesiąca i cieszyć się tym wspaniałym dniem - podkreślił Janusz Piotrowski, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Warszawy w Kamienicy.

W środę, sala gimnastyczna szkoły w Kamienicy była areną sportowych zmagań na najwyższym poziomie. Swoje umiejętności zaprezentowali nie tylko ambasadorzy, którzy chętnie odpowiadali na pytania i poprowadzili rozgrzewkę, ale również wszechstronnie utalentowani uczniowie. Drużyna Energii była pod wrażeniem przygotowanych przez nich występów artystycznych, a szczególnie pokazu sztuczek piłkarskich, którego nie powstydziłby się sam Krzysztof Golonka.

Najwięcej emocji jak zawsze wzbudził "turbokozakowy" konkurs, w którym po 10 uczennic i uczniów mierzyło się z zadaniami od ambasadorów. Reprezentacja Kamienicy w konkurencjach z elementami piłki nożnej, siatkówki i koszykówki zdobyła łącznie aż 335 punktów, co daje jej aktualnie 1. miejsce w klasyfikacji generalnej! Indywidualnie najlepszy był Kacper Zygmunt, który uzyskał dla swojej szkoły 27 "oczek".- Wielkie brawa dla was, bo byliście w maju najlepsi z całej Polski. Widoki w okolicy są naprawdę piękne, ale jeszcze bardziej cieszy nas fantastyczna sportowa atmosfera w Waszej szkole. Już podczas rozgrzewki pokazaliście, że jesteście świetnie przygotowani. Znakomity wynik w rywalizacji sportowej nie jest przypadkiem. Do zobaczenia na finale w Gdańsku! - powiedział Krzysztof Ignaczak, ambasador projektu.

Kolejna szansa na wizytę idoli

Ostatni miesiąc rywalizacji sportowej w II edycji Drużyny Energii potrwa do 2 czerwca. Uczniowie mierzą się w nim z zadaniami od ambasadorów: m.in. dwutaktem od Rafała Lipińskiego i żonglerką głową w parach od Marka Citki. Filmy z trickami dostępne są na stronie www.DruzynaEnergii.pl.

To już ostatnia szansa dla uczniów z całej Polski, aby ambasadorzy odwiedzili właśnie ich szkołę. Zwieńczeniem zabawy będzie Wielki Finał, podczas którego 12 czerwca na Stadionie Energa w Gdańsku spotkają się wszyscy zwycięzcy etapów. Trzy "podstawówki" z najlepszymi wynikami w rywalizacji sportowej odbiorą tam czeki na wyposażenie sal gimnastycznych w sprzęt sportowy, a najlepsza z nich otrzyma dodatkowo okazały Puchar Drużyny Energii.

Cała Polska ćwiczy z ambasadorami

Drużyna Energii to projekt skierowany do klas 6-8 szkół podstawowych, mający na celu promocję aktywności fizycznej przy wykorzystaniu nowoczesnych kanałów komunikacji, z których nastolatkowie korzystają najchętniej. Aktywność sportową dzieci można podziwiać np. na YouTube lub TikToku. O tym, że sport to nie tylko zdrowie, ale i wspaniała zabawa, przekonują ambasadorzy programu: piłkarz Marek Citko, siatkarz Krzysztof Ignaczak, dziennikarz sportowy Bartosz Ignacik, piłkarski freestyler Krzysztof Golonka, mistrzyni Europy w siatkówce Izabela Bełcik i najlepszy "dunker" świata Rafał Lipiński.

Inicjatorem i mecenasem akcji Drużyna Energii jest Grupa Energa, organizatorem Air Sport, a partnerem technicznym - New Balance Polska. W premierowej edycji projektu uczniowie przesłali łącznie ponad 20 000 filmów z ćwiczeniami, a Drużyna Energii przejechała 2 200 kilometrów, odwiedzając szkoły w Olszynach, Żorach, Gdyni, Kętrzynie i Łęgu Probostwie. W drugiej edycji wyjątkowe lekcje WF-u odbyły się już w Gdańsku, Dywitach, Mrocznie i Kamienicy.
Grupa Energa

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE