ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ramowe porozumienie płacowe w grupie Tauron
23.05.2019r. 15:08

Średnio tysiąc zł brutto jednorazowej premii i gwarancja wznowienia rozmów płacowych we wrześniu - to najważniejsze zapisy ramowego porozumienia, zawartego przez zarząd Tauron Polska Energia z działającą w grupie Tauron Radą Społeczną, skupiającą przedstawicieli związków zawodowych.

O zawartym w końcu kwietnia porozumieniu ramowym, oraz wynikających z niego późniejszych porozumieniach w niektórych spółkach grupy Tauron, poinformowało w czwartek biuro prasowe śląsko-dąbrowskiej Solidarności.

Premia w średniej wysokości 1 tys. zł brutto na każdy etat ma być wypłacona - po spełnieniu określonych w porozumieniu warunków - do końca maja. Ponadto strony uzgodniły, że w sierpniu pracownicy otrzymają premię wynoszącą średnio 700 zł brutto - pieniądze zostaną wypłacone, jeśli wskaźnik finansowania w Grupie Tauron Polska Energia w pierwszym półroczu 2019 roku nie przekroczy 3 proc.

Jak poinformował przewodniczący Rady Społecznej w grupie Tauron, a zarazem szef Solidarności w spółce Tauron Wydobycie, Waldemar Sopata, warunkiem wypłacenia obydwu premii jest zawieszenie sporów zbiorowych w poszczególnych spółkach grupy oraz podpisanie przez związkowców z tych spółek podobnych porozumień na szczeblu każdej z firm. Zapisy tych porozumień nie mogą być mniej korzystne dla pracowników od rozwiązań przyjętych w porozumieniu ramowym dla całej grupy Tauron.

W spółce Tauron Wydobycie odpowiednie porozumienie podpisano 16 maja. "Wysokość nagrody dla poszczególnych pracowników będzie uzależniona od ich zaangażowania w pracę i liczby dniówek przepracowanych od początku roku. Najwyższą nagrodę otrzymają te osoby, które nie mają absencji w pracy" - poinformował Sopata.
Do końca maja jednorazowa nagroda (średnio 1 tys. zł brutto) wpłynie także na konta pracowników spółki Tauron Ciepło, gdzie porozumienie zawarto 15 maja - jego zapisy nie odbiegają od porozumienia ramowego. Negocjacje na temat podwyżek wynagrodzeń mają być wznowione we wrześniu.

W spółce Tauron Wytwarzanie porozumienie nie zostało jeszcze podpisane, mimo że wszystkie organizacje związkowe wstępnie je wynegocjowały i parafowały. Później - jak podała śląsko-dąbrowska "S" - z ustaleń wycofał się związek Kontra, który nadal jest w sporze zbiorowym z zarządem; obecnie blokuje to wypłatę nagrody.

Porozumienie ramowe nie zostało dotąd zaakceptowane przez żadną z organizacji związkowych działających w spółce Tauron Dystrybucja, gdzie nadal trwa spór zbiorowy. Związkowcy domagają się podwyżek stawek godzinowych o 6 zł brutto i zapowiadają pikietę przed siedzibą grupy Tauron w Katowicach.

Grupa Tauron Polska Energia jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce. Spółki grupy zajmują się m.in. wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła, a także wydobyciem węgla. Łącznie grupa Tauron zatrudnia ponad 24 tys. osób.

Dodaj nowy Komentarze ( 9 )

KOMENTARZE ( 9 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: realia 23.05.2019r. 18:03
Rozliczenie: 1000 zł : 12 m-cy = 83,3 zł brutto tj. 67,50 zł netto miesięcznie.Żeby to chociaż było do pensji a nie... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 2 | Najnowsza odpowiedź: 29-05-2019r. 14:10 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: assa 24.05.2019r. 08:41
A z jakiej paki premie/podwyżki w wydobyciu, jak są setki milionów w plecy? Cała grupa jedzie na plecach wyciskanej... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Andrzej 24.05.2019r. 10:50
To kasa nie dla pracowników ale dla wyborców.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Jurek 24.05.2019r. 21:51
Dystrybucja zarabia kasę a wydobycie i inni mądrale wyciągają ile się da. Tak się do tej kasy przyzwyczaili, że idą... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 29-05-2019r. 14:11 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Ryba68 28.05.2019r. 06:25
Cała ta rada społeczna w Tauronie to towarzytstwo wzajemnej adoracji 3 lata temu sprzedali nas za 1800 a teraz za... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Ryba68 28.05.2019r. 12:51
Do tej całej rady społecznej. Gdzie jest moje 1800zł za 2018r oraz za 2019. Bo myślę ze te 1700 to premia dodatkowa... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 9 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE