ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Gaz-System czeka na rozpoczęcie wiążącej procedury open season na przepustowość gazociągu Polska-Ukraina
24.05.2019r. 15:09

Gaz-System prowadzi rozmowy w zakresie budowy nowego gazociągu Polska-Ukraina. Operator planuje realizację projektu, jak tylko uzyska wyraźny sygnał z rynku, a zainteresowanie przepustowością nowego połączenia zostanie potwierdzone w wiążącej procedurze - czytamy w BiznesAlert.pl.

Gazociąg Polska-Ukraina to nie tylko budowa samego połączenia z Ukrainą ale także rozbudowa krajowego systemu przesyłowego w południowej i południowo-wschodniej Polsce (czyli projekty wchodzące w skład Korytarza Północ-Południe). .Jedynym z jego elementów jest właśnie liczący ok. 70 km gazociąg relacji Hermanowice-Strachocina, którego budowa się wkrótce zakończy. Następnie będziemy musieli wybudować ok. 1,5 km odcinek do granicy z Ukrainą. Uzyskał on już wszystkie niezbędne zgody i pozwolenia. Gazociąg łączący systemy przesyłowe zaprojektowany został przez naszych pracowników. Nie było to zewnętrzne zlecenie. Po stronie ukraińskiej mamy znacznie dłuższy odcinek, bo liczący ponad 100 km - stwierdził Artur Zawartko, wiceprezes Gaz-Systemu, w rozmowie z dziennikarzami.
Przypomniał o obiecujących wynikach niewiążącej procedury badania rynku, która została przeprowadzona w połowie 2018 r. -Obecnie prowadzimy rozmowy ze stroną ukraińską czy jest ona gotowa do ogłoszenia wiążącej fazy open season, w wyniku której zakontraktowane zostaną odpowiednie wolumeny na przesył gazu. Jak wiemy, na Ukrainie trwa proces wydzielania niezależnego operatora sieci przesyłowej i jeszcze chwilę ten proces potrwa. Jesteśmy w stałych kontaktach roboczych.. GAZ-SYSTEM jest gotowy do rozmów, a gdy pojawi się wyraźne zainteresowanie po stronie ukraińskiej, możemy przystąpić do budowy gazociągu. Projekty powinny być realizowane tak, aby nie obciążać kosztami odbiorców naszego rynku - dodał.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE