ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wiceminister energii wyróżniony Laurem Innowatora JSW
24.05.2019r. 18:38

Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski otrzymał w piątek Laur Innowatora JSW - honorowe wyróżnienie nadawane osobom, które szczególnie przyczyniły się do rozwoju Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Wiceminister odebrał wyróżnienie z rąk pełnomocnika zarządu JSW ds. strategii i rozwoju Artura Dyczko podczas piątkowej uroczystości podsumowującej tegoroczną edycję International Mining Forum - międzynarodowego forum górniczego, które w kwietniu zgromadziło w stolicy Górnego Śląska ponad 800 ekspertów i praktyków z przemysłu wydobywczego.

Uzasadniając wyróżnienie dla wiceministra, który jest także pełnomocnikiem rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego, wiceprezes spółki JSW Innowacje Jacek Srokowski podkreślił, że swój sukces i dzisiejszą pozycję JSW zawdzięcza skutecznemu procesowi restrukturyzacji górnictwa, w którym kluczową rolę odegrał Grzegorz Tobiszowski.

Wiceminister przypomniał, że przed trzema laty JSW była w dramatycznej sytuacji, zagrożona bankructwem. Dzięki realizacji programu naprawczego oraz poprawie koniunktury na rynku węgla koksowego i koksu, spółka wyszła na prostą, spłaciła stare zadłużenie, pozyskała finansowanie na nowych warunkach, utworzyła fundusz stabilizacyjny na wypadek dekoniunktury i realizuje plan rozwoju, m.in. buduje nową kopalnię, modernizuje zakłady przeróbki węgla i planuje wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań, jak obudowa kotwiowa i autonomiczny kompleks ścianowy.
"Dziś, po trudnym okresie restrukturyzacji, górnictwo weszło na inny poziom - należy do liderów innowacyjności i jest sektorem gospodarki napędzającym koniunkturę" - powiedział Tobiszowski, przywołując miliardowe kwoty, jakie co roku górnictwo odprowadza do budżetu państwa i związanych z nim instytucji.

International Mining Forum 2019, które odbyło się 11 i 12 kwietnia br. w Katowicach, zgromadziło ponad 800 uczestników z wielu krajów świata. Łącznie zorganizowano trzy panele podczas sesji plenarnej i ok. 200 prelekcji w trakcie 15 sesji tematycznych, odbywających się w Katowicach, zakładach Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz w Krakowie.

Forum - jak przypomnieli w piątek przedstawiciele JSW - służyło przede wszystkim szerokiej dyskusji i wymianie doświadczeń związanych z wprowadzaniem przemysłu 4.0. Głównym tematem większości sesji było bezpieczeństwo i efektywność wydobycia, a także rola węgla koksowego w światowej gospodarce. Część dyskusji poświęcona była także najnowszym inwestycjom w górnictwie.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: EMERYT 2015 25.05.2019r. 14:17
ZARZĄD JSW WRĘCZACIE WYRÓŻNIENIA TOBISZOWSKIEMU A ON NIE ZAŁATWIŁ REKOMPĘSAT ZA WĘGIEL DLA EMERYTÓW DLA EMERYTÓW... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE