ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosjanie przyznają, że opóźnienie Nord Stream 2 jest możliwe, ale deprecjonują znaczenie groźby sankcji USA
27.05.2019r. 08:55

Dziennik RBK przyznaje, że przy obecnym tempie układania rur gazociąg zostanie ukończony między końcem 2019 roku a początkiem 2020 roku. Dokumenty Nord Stream 2 AG zawierają założenie, że budowa zakończy się do połowy 2020 roku, czyli później, niż zakładano pierwotnie - czytamy w BiznesAlert.pl.

RBK przygląda się zapowiedzi sekretarza energii USA Ricka Perry'ego, który powiedział, że prezydent Donald Trump niebawem podpisze ustawę o sankcjach wobec Nord Stream 2. Analitycy gazety przekonują, że nie jest jasne, o który projekt złożony w Senacie obostrzeń chodzi. Jeżeli jednak obejmą budowniczych projektu, to znalezienie alternatywnego podmiotu "będzie kwestią czasu i pieniędzy" - jak twierdzą analitycy Vygon Consulting. Sankcje USA mogłyby zatem wiązać się z dalszym opóźnieniem i wzrostem kosztów projektu.
Tymczasem USA nie podjęły jeszcze decyzji w tej sprawie. Liczne projekty sankcji wobec Rosji wymieniające w treści Nord Stream 2 czekają na podpis prezydenta - czytamy w BiznesAlert.pl.
RBK , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE