ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

CEZ zaktualizował strategię i politykę dywidendową
27.05.2019r. 10:48 27.05.2019r. 10:26

CEZ zakłada w nowej strategii większą koncentrację na rynku krajowym, chce wyjść z segmentów i rynków o nieatrakcyjnych perspektywach. Wraz z aktualizacją strategi grupa zaktualizowała politykę dywidendową.

CEZ zakłada w nowej strategii większą koncentrację na rynku krajowym, chce wyjść z segmentów i rynków o nieatrakcyjnych perspektywach - podała spółka w prezentacji.

CEZ podał też, że planuje dalsze akwizycje w segmencie usług energetycznych w Czechach i za granicą. Chce osiągnąć "znaczącą" pozycję w tym segmencie np. w Niemczech, czy Polsce.
Tradycyjną energetykę i energetykę odnawialną koncern chce rozwijać na rynku czeskim.

Wraz z aktualizacją strategi grupa zaktualizowała politykę dywidendową, chce wypłacać na dywidendę 80-100 proc. skorygowanego zysku netto, a nie 60-100 proc., jak zakładano wcześniej. "Główny powód zmiany to aktualizacja strategii grupy CEZ, która nie zakłada znaczących akwizycji i inwestycji w OZE za granicą" - napisano.
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE