ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Rodzinny piknik Warszawskich Dni Energii
31.05.2019r. 07:55

Pokazy samochodów elektrycznych i hybrydowych, Grand Prix Electrorecyclingu oraz produkcja energii elektrycznej z pomarańczy - to część atrakcji pikniku Warszawa Dzieciom. W niedzielę, 2 czerwca, w Multimedialnym Parku Fontann, w godz. 11.00-18.00 na najmłodszych czekać będą konkursy, zabawy i eko-ciekawostki.

Na rodzinnym pikniku Warszawskich Dni Energii znajdą się stoiska dla młodych fanów motoryzacji i technologicznych nowinek, związanych z energetyką odnawialną. W strefie miejskiego transportu przyszłości odbędą się pokazy pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Na stoiskach Smart City dzieci dowiedzą się, w jaki sposób można pozyskać energię ze słońca i wiatru oraz jak zrobić baterię z ziemniaka lub pomarańczy. Uczestnicy będą mogli poznać warszawski system sieci ciepłowniczej, który jest jednym z najbardziej ekologicznych źródeł ogrzewania domów. W strefie naukowej będzie można zobaczyć m.in. turbinę wiatrową, auto napędzane wodorem. W strefie artystycznej odbędą się warsztaty bębniarskie, taneczne oraz spotkanie z animatorami teatru lalek. Dodatkowo organizatorzy przygotowali kolorowanki, konkursy i quizy z nagrodami. Dzieci i dorośli będą mogli spróbować swoich sił w wielkim wyścigu Grand Prix Electrorecyclingu. Nie zabraknie także wozów strażackich, motocykli policyjnych, robotów i pokazów chemicznych. Warszawianki i warszawiacy, którzy podczas wydarzenia oddadzą zużyte telefony komórkowe, tablety, laptopy i baterie do punktu recyklingu w zamian otrzymają ekologiczne torby i drobne upominki.To już szósta edycja Warszawskich Dni Energii, które promują wiedzę o energetyce miejskiej i jej znaczeniu dla życia mieszkańców. Piknik plenerowy będzie wstępem do wydarzeń związanych z Europejskim Tygodniem Zrównoważonej Energii 2019. Organizatorem imprezy Warszawa Dzieciom jest m.st. Warszawa oraz Stołeczna Estrada i Fundacja Nasza Energia. Partnerami wydarzenia są: Gaz-System, Veolia, PGNiG Termika, Renault.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


REKLAMA


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE