ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE

Ambidexterity jako podstawa oceny innowacyjności gospodarki
04.06.2019r. 05:34

dr Krzysztof Chlebowski
W artykule przedstawiam koncepcję tzw. paradoksu eksploatacji i eksploracji. Utrzymywanie swoistej równowagi między tymi czynnikami jest warunkiem rozwoju innowacji w przedsiębiorstwie. Z badań wynika, że w większości firm występuje niekorzystna dominacja zarządzania eksploatacyjnego, które m. in. jest mocno nastawione na efektywność operacyjną. Zasada ta jest również kultywowana w firmach energetycznych, zwłaszcza że sektor energetyczny był i częściowo jest uważany za niezbyt efektywny. Widać to w wielu ogólnie dostępnych dokumentach (np strategiach), także w wypowiedziach decydentów, które wykorzystałem do przedstawionej w artykule analizy. Artykuł zawiera również ocenę tzw. indeksów innowacyjności, a także propozycję stworzenia miernika innowacyjności dla sektora lub całej gospodarki w oparciu o poziom sprawności firmy w radzeniu sobie z paradoksem eksploracji i eksploatacji.

Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE