ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Zwycięzcy Planety Energii!
04.06.2019r. 13:30

Szkoły podstawowe z miejscowości: Koziegłowy, Tujsk i Kłodawa są laureatami w tegorocznej edycji Planety Energii. Autorski program edukacyjny Grupy Energa powstał z myślą o najmłodszych i realizowany jest od 2010 roku. Jego głównym celem jest propagowanie wśród dzieci wiedzy o energii elektrycznej. Planeta Energii stawia przede wszystkim na naukę poprzez zabawę i interaktywne doświadczenia, dzięki czemu dzieci mają możliwość wzięcia udziału w niestandardowych lekcjach oraz pokazach.

Jury konkursowe pod przewodnictwem ambasadora "Planety Energii", dr Tomasza Rożka, wyłoniło laureatów dziewiątej edycji konkursu.

Nagrody główne

 • Szkoła Podstawowa im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Koziegłowach, nauczycielka - Anna Sęczkowska
 • Zespół Szkół w Tujsku, nauczycielki: Ewelina Parol-Kowalska, Aleksandra Galas
 • Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Ziemi w Kłodawie, nauczycielka - Celina Drewek
W tym tygodniu Planeta Energii odwiedzi najlepsze szkoły. Oprócz specjalnej lekcji o energii elektrycznej, laureatom wręczone zostaną nagrody finansowe na cele edukacyjne w wysokości 10 tys. zł. Dodatkowo, nauczyciele zostaną zaproszeni do udziału w dwudniowych warsztatach Akademii Planety Energii, a dzieci otrzymają klocki edukacyjne.

Planeta Energii to program edukacyjny dla dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych oraz ich nauczycieli. Dzięki udostępnianym bezpłatnie materiałom edukacyjnym poprzez zabawę przenosi najmłodszych w świat energii elektrycznej, kładąc nacisk na edukację i bezpieczeństwo związane z jej wykorzystywaniem. Dzięki projektowi dzieci mogą także pogłębiać swoją wiedzę na temat ochrony środowiska.

- W tym roku zależało nam też na tym, aby dotrzeć do nauczycieli, dostarczyć im wiedzę i narzędzia do uczenia dzieci o energetyce i energii elektrycznej, których w naszej ocenie trochę brakuje - mówi Szymon Gajda, dyrektor Departamentu Zarządzania Korporacyjnego Energi SA.- Tym działaniem pomagamy nauczycielom nie tylko zasiewać wśród młodzieży zainteresowanie tematyką energetyczną, które w przyszłości być może zaowocuje decyzją o karierze zawodowej w tej branży. Przede wszystkim wspieramy ich w zwiększaniu świadomości nie tylko tego, czym jest prąd i czemu ma takie znaczenie dla współczesnego świata, ale też tego, że może być niebezpieczny i trzeba się z nim obchodzić ostrożnie i odpowiedzialnie.W ramach konkursu nauczyciele mieli za zadanie przekazać organizatorom sprawozdanie z realizacji lekcji i kreatywnych działań edukacyjnych o tej tematyce. Podczas oceny nadesłanych prac rozpatrywano nietypowość realizacji, inwencję nauczycieli i uczniów oraz nowatorskie podejście do tematu.

Wyróżnienia

Oprócz nagród głównych jury przyznało 10 wyróżnień. Ich zdobywcy otrzymają po 2 tys. zł na cele edukacyjne, zaproszenie dla nauczycieli do udziału w dwudniowych warsztatach Akademii Planety Energii, a dla każdego ucznia książki edukacyjne i inne atrakcje. Wyróżnione zostały:
 • Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Nędzy, nauczycielka - Sylwia Linek
 • Szkoła Podstawowa im. Gen. J. Bema w Suszu, nauczycielka - Anna Zdziebłowska
 • Zespół Szkół Publicznych im. Tkaczy Chełmskich w Chełmsku Śląskim, nauczycielka - Katarzyna Jasińska
 • Szkoła Podstawowa im. K. Brodzińskiego w Wojakowej, nauczycielka - Aleksandra Pytel
 • Szkoła Podstawowa w Łężanach, nauczycielki: Agata Paczosa i Karina Świątek
 • Szkoła Podstawowa w Królowej Polskiej, nauczycielka - Anna Słaby
 • Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Osiecznej, nauczycielka - Joanna Prałat
 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie, nauczycielka - Alicja Plenzler
 • Szkoła Podstawowa w Małogoszczu, nauczycielka - Jadwiga Szklarzyńska
 • Szkoła Podstawowa im. Ewarysta Estkowskiego w Mikstacie, nauczycielka - Jolanta Sztukowska
Przyznano również 10 nagród dodatkowych w postaci rozszerzonych zestawów gadżetów dla dzieci i zaproszeń dla nauczycieli do udziału w dwudniowych warsztatach Akademii Planety Energii.
Energa

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


REKLAMA


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE