ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Kosmiczny piknik dla wyjątkowych dzieci
05.06.2019r. 19:24

Wielki Piknik Integracyjny stał się okazją do kosmicznej zabawy dzieci walczących z chorobą nowotworową. Energetyczne zabawy podczas pikniku przygotował również Tauron, a do wspólnej zabawy zagrzewał Tauronek.

Środowe popołudnie w Górnośląskim Parku Etnograficznym było kosmiczne nie tylko dla dzieci walczących z chorobą nowotworową w szpitalach w Zabrzu, Katowicach i Chorzowie, ale także dla ich bliskich, personelu medycznego oraz przyjaciół Fundacji Iskierka.

W tym roku, zgodnie z tematem przewodnim Wielkiego Pikniku Integracyjnego, Iskierka Zdobyła Kosmos. Były rycerskie pokazy Galaktycznego Imperium Mocy, laserowa strzelnica i gwiezdne planetarium. Uczestnicy pikniku mogli skorzystać z dmuchanych zamków, zjeżdżalni, karuzel, a także być częścią kosmicznej przygody zapewnianej przez animatorów. Swoją dawkę energii przekazał również Tauronek, rozdając magentowe gadżety i bawiąc się wspólnie z uczestnikami.

- Grupa Tauron to organizacja głęboko zakorzeniona w lokalnych społecznościach południa Polski. Jesteśmy stąd, ciężko tu pracujemy i dbamy o naszych bliskich i sąsiadów. Wsparcie wspólnoty ważne jest szczególnie wtedy, kiedy trzeba zmierzyć się z ciężką chorobą - mówi Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Tauron Polska Energia. - Chciałbym podkreślić, że dzieci to nasza przyszłość. Stąd tak wiele projektów w Tauronie adresowanych jest właśnie do nich. Wierzymy w ich szczerość i podziwiamy siłę jaką wykazują się w walce z przeciwnościami losu - dodaje prezes Grzegorczyk.

Dzięki wielkiemu piknikowi podopieczni Iskierki mogli spędzić czas poza szpitalem i odreagować stres towarzyszący długiemu procesowi leczenia. Duże zaangażowanie Taurona i pracowników w to, by pobyt dzieci w szpitalach uczynić bardziej znośnym, pozwala na prowadzenie wielu takich przedsięwzięć.

W grudniu zeszłego roku w ramach akcji "Energia dobrych słów" pracownicy Grupy nagrali bajki dla chorych dzieci. Lektorzy bajek to na co dzień górnicy, elektromonterzy, finansiści, energetycy, specjaliści do spraw oferty i obsługi klienta. To oni ze swadą i świetnym wyczuciem rytmu usiedli obok siebie w studiu Radia Katowice, by przeczytać dzieciom mądre i zabawne historie. Audiobooki z bajkami jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia trafiły do szpitali m.in. w województwie śląskim i małopolskim.

W kolejnych miesiącach pracownicy Grupy malowali szpitalne sale i domy dziecka. W całej akcji wolontariusze odnowili szpitalne sale w województwach śląskim, małopolskim i dolnośląskim, a także dom dziecka w Opolu.

Akcja zaczęła się od malowania pracowni USG w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie, następnie wolontariusze Taurona odnowili jadalnię i kuchnię w domu dziecka "Mój Dom" w Opolu, poczekalnię poradni pediatrycznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, izbę przyjęć w krakowskim Szpitalu św. Ludwika i hol oddziału położniczego w szpitalu w Bytomiu.
Tauron

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


REKLAMA


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE