ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Grzegorz Tobiszowski nie jest już wiceministrem energii
06.06.2019r. 10:07

Grzegorz Tobiszowski, przez ostatnie ponad 3,5 roku odpowiedzialny w resorcie energii m.in. za sprawy górnictwa węgla kamiennego, nie jest już wiceministrem energii - wynika z jego informacji w portalu społecznościowym. Odejście Tobiszowskiego z resortu wiąże się z wyborem do Parlamentu Europejskiego.

"Dziś już jako były wiceminister energii uczestniczyłem w posiedzeniu zespołu trójstronnego ds. węgla brunatnego. Miałem przyjemność podziękować za współpracę stronie społecznej, przedstawicielom pracodawców oraz ekspertom biorącym udział w posiedzeniach zespołu" - napisał w środę wieczorem na Facebooku b. wiceminister.

W majowych wyborach do europarlamentu Grzegorza Tobiszowskiego, startującego z drugiej pozycji na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu śląskim, poparło 65 007 wyborców. Wybór na posła do Parlamentu Europejskiego oznaczał konieczność rezygnacji z funkcji wiceministra oraz mandatu posła na Sejm.
Oficjalnie informacja o odwołaniu Tobiszowskiego z funkcji sekretarza stanu w Ministerstwie Energii (pełnił ją od 1 grudnia 2015 r.) nie została dotąd podana. Nie wiadomo też, czy i kto zastąpi go w ministerstwie. Od lutego 2016 r. Tobiszowski był także pełnomocnikiem rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego.

Grzegorz Tobiszowski ma 53 lata, pochodzi z Rudy Śląskiej. Ukończył socjologię i ekonomię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II oraz podyplomowo zarządzanie i marketing w Polskiej Akademii Nauk. Był samorządowcem, m.in. radnym i wiceprezydentem Rudy Śląskiej. Od 2005 r. nieprzerwanie był posłem na Sejm. Jest liderem Prawa i Sprawiedliwości w okręgu katowickim.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


REKLAMA


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE