ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enea Operator zwiększy możliwość przyłączenia OZE w kujawsko-pomorskim
06.06.2019r. 12:36

Enea Operator i Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego podpisali umowę dotyczącą dofinansowania projektu, który zwiększy potencjał sieci elektroenergetycznej w celu odbioru energii z odnawialnych źródeł (OZE). Wartość projektu to 34,3 mln zł, w tym 11,3 mln zł pochodzić będzie z dofinansowania unijnego. Enea Operator zrealizuje inwestycje w sieć na terenie 14 gmin województwa kujawsko-pomorskiego.

Umowę w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu podpisał marszałek Piotr Całbecki oraz wiceprezesi Enei Operator - Marek Szymankiewicz oraz Tadeusz Dachowski. Podpisany dokument dotyczy realizacji projektu "Zwiększenie potencjału sieci energetycznej Enei Operator w celu odbioru energii z odnawialnych źródeł na terenie województwa kujawsko-pomorskiego". Projekt dodatkowo wpłynie na poprawę warunków zasilania Odbiorców na terenie województwa, wzrost poziomu bezpieczeństwa oraz ciągłości i niezawodności dostaw energii elektrycznej.

- Bardzo się cieszę, że tak ważny z perspektywy bezpieczeństwa energetycznego oraz wsparcia rozwoju energetyki rozproszonej, w tym w szczególności energetyki prosumenckiej, projekt realizowany jest właśnie na obszarze województwa kujawsko-pomorskiego. Nasycenie infrastruktury automatyką zwiększy również nasze możliwości reagowania w sytuacjach kryzysowych wywołanych anomaliami pogodowymi. Tym samym po raz kolejny udowadniamy, że Enea Operator w sposób kompleksowy i proaktywny wspiera, a co istotne efektywnie realizuje założenia krajowych planów zwiększenia udziału OZE w energetyce - powiedział Marek Szymankiewicz, wiceprezes Enei Operator ds. infrastruktury sieciowej.

W ramach projektu Enea Operator przebuduje m.in. stacje elektroenergetyczne transformujące wysokie napięcie na średnie, a także stacje transformujące średnie napięcie na niskie. Projekt zakłada również proces automatyzacji sieci średniego napięcia, co znacząco usprawni możliwości zdalnego zarządzania siecią.
Projekt otrzymała dofinansowanie w ramach działania 3.1 Wspieranie wytwarzania i dystrybucji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu to 34,3 mln zł brutto, a wartość przyznanego dofinansowania wynosi 11,3 mln zł.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku Enea Operator podpisała podobną umowę z Marszałkiem Województwa Lubuskiego. Zakłada ona dofinansowanie realizacji inwestycji sieciowych, które umożliwią zwiększenie odbioru energii ze źródeł odnawialnych (OZE). Wartość kosztów kwalifikowanych projektu wynosi 36 mln zł. Natomiast w kwietniu br. spółka podpisała z Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego umowę na dofinansowanie projektu "Zwiększenie potencjału sieci energetycznej Enea Operator Sp. z o.o. w celu odbioru energii z odnawialnych źródeł na terenie województwa wielkopolskiego" przewiduje prawie 8 mln zł dofinansowania unijnego. Całkowita wartość projektu to ponad 23 mln zł brutto.

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: gutek 07.06.2019r. 07:28
Brawo Marek!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Uważny 07.06.2019r. 15:16
ME powinien dać zadanie premiowe aby Prezesi pozostałych Operatorów z Grup Energetycznych powinni jak najszybciej... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE