ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Arabia Saudyjska i Rosja nie uzgodniły dalszego losu porozumienia naftowego
07.06.2019r. 15:20

Minister energetyki Rosji Aleksander Nowak zdradził po spotkaniu ze swoim odpowiednikiem saudyjskim Khalidem al-Falihem na Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Petersburgu, że strony nie uzgodniły co dalej z porozumieniem naftowym - czytamy w BiznesAlert.pl.

Spotkanie w jego sprawie miało się odbyć pod koniec czerwca, ale Arabia i Rosja ustaliły, że zostanie przełożone na lipiec. Miąłoby się odbyć czwartego lipca.

- Omówiliśmy różne opcje, ale nie podjęliśmy żadnych decyzji. Będziemy dalej monitorować sytuację - zdradził Nowak. - Omówiliśmy sytuację rynkową i zgodziliśmy się, że chcemy dalej współpracować. To jest najważniejsze. Wszystkie decyzje do podjęcia zapadną w lipcu. Chcemy przenieść spotkanie na czwartego lipca. Ta opcja jest koordynowana ze wszystkimi państwami zaangażowanymi w układ - dodał.
Porozumienie naftowe zakłada skoordynowaną redukcję wydobycia ropy o razem 1,2 mln baryłek dziennie z podziałem na kwoty dla poszczególnych krajów. Podpisały się pod nim państwa OPEC oraz dwunastu producentów spoza organizacji, w tym Rosja - przypomina BiznesAlert.pl.
TASS , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


REKLAMA


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE