ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ropa powiększa zwyżkę cen; Saudyjczycy są pewni, że OPEC+ zadziała, a Rosja wesprze
10.06.2019r. 08:03

Ceny ropy w USA powiększają 2,7-procentową zwyżkę notowań z piątku o dalsze 0,6 proc. Arabia Saudyjska jest pewna, że kraje koalicji OPEC+ zadziałają w II połowie roku, nadal tnąc dostawy surowca, a Rosja popiera tę skoordynowaną akcję. Do tego w USA maleje liczba wiertni ropy i jest och obecnie najmniej od lutego 2018 r. - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na lipiec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 54,33 USD, po zwyżce ceny o 0,65 proc. Ropa Brent w dostawach na sierpień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 63,68 USD za baryłkę, po wzroście notowań o 0,62 proc.

Minister energii Arabii Saudyjskiej Khalid Al-Falih powiedział w piątek, że jest pewien, iż kraje koalicji OPEC+ przedłużą obecnie obowiązujące cięcia w dostawach ropy na II połowę 2019 r.

Z kolei minister energii Rosji Aleksander Novak wskazał, że A.Saudyjska i Rosja zgodziły się na podjęcie skoordynowanej akcji, aby zapewnić równowagę na globalnych rynkach ropy w sytuacji możliwego osłabienia popytu na ten surowiec.
Tymczasem w USA maleje liczba czynnych wiertni ropy z łupków - w ub. tygodniu spadła ona o 11 do 789, najniższego poziomu od lutego 2018 r.

"Ceny ropy na giełdach paliw wahają się w zależności od pojawiających się informacji związanych z rynkiem" - mówi Howie Lee, ekonomista Oversea-Chinese Banking Corp.

Ropa w USA na NYMEX zyskała podczas poprzedniej sesji 1,40 USD, czyli 2,7 proc., do 53,99 USD za baryłkę, a cały tydzień zakończyła zyskiem, po raz pierwszy w ciągu ostatnich 3 tygodni.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


REKLAMA


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE