ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:



PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA





SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Partia CDU zaproponowała podatek od emisji CO2
10.06.2019r. 11:48

Grupa liberalnych członków CDU opracowała koncepcję ochrony klimatu, która zakłada wprowadzenie "ogólnej opłaty za emisję CO2" i reformę podatku od pojazdów silnikowych - czytamy w BiznesAlert.pl.

Ogólna opłata za emisję CO2 miałaby wynosić 60 euro za tonę CO2 i wzrosnąć do 120 euro do roku 2030. Zgodnie z koncepcją, rząd federalny miałby dążyć do wypracowania jednolitego rozwiązania na poziomie UE "w zakresie opodatkowania ukierunkowanego na emisję CO2" dla ropy naftowej i paliwa dla statków.

Podatek od pojazdów silnikowych miałby być silniej sterowany: w tym celu "dotychczasowy wzrost liniowy na podstawie pojemności sześciennej miałby zostać przekształcony w wykładniczy". W przypadku pojazdów o pojemności silnika mniejszej niż 1800 centymetrów sześciennych istniałaby ulga podatkowa - ale przy wyższym obciążeniu. Rekompensata dla prywatnych gospodarstw domowych miałaby być być zorganizowana przez spłatę z ubezpieczeń zdrowotne, ze środków z budżetu federalnego.
Eksperci ostrzegają, że Niemcy mogą nie osiągnąć swoich celów klimatycznych na 2020 rok. Deficyty w polityce ochrony klimatu są uważane za jeden z powodów, dla których CDU poniosło straty w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Przewodniczący Junge Union (młodzieżówki CDU) Tilman Kuban ostrzegł swoją partię po ogłoszeniu koncepcji, aby nie była zbyt nastawiona na wyborców Zielonych. "Musimy ustawić własne akcenty", powiedział Kuban gazecie Passauer Neue Presse. Podatek od emisji dwutlenku węgla to według niego zły pomysł: - Potrzebujemy ekologicznej reformy podatku od przedsiębiorstw, a firmom, które robią więcej dla ochrony klimatu, należy dać dodatkową ulgę. Są to odpowiednie zachęty - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl Kuban.
Die Zeit , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


REKLAMA


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft



cire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE