ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Jeszcze więcej czasu na budowę farmy PV po aukcji
11.06.2019r. 05:43

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, nie 18 miesięcy jak dotychczas, nie 21 miesięcy jak zakładał opublikowany jeszcze w środę projekt nowelizacji ustawy o OZE, ale 24 miesiące będą mieć na uruchomienie sprzedaży energii inwestorzy, którzy wybudują farmy fotowoltaiczne w wyniku wygrania tegorocznych aukcji.

Wpisany do obecnej wersji ustawy o odnawialnych źródłach energii 18-miesięczny termin na uruchomienie sprzedaży energii z farmy fotowoltaicznej po wygranej aukcji może być zbyt krótki, mając na uwadze choćby dłuższy proces uzyskiwania koncesji, której otrzymanie jest niezbędne, aby spełnić wymogi systemu aukcyjnego.

Inwestorzy, którzy wygrają tegoroczną aukcję, w których Ministerstwo Energii zakłada przyznanie wsparcia dla farm fotowoltaicznych o łącznej mocy nawet 0,7 GW, powinni mieć na uruchomienie sprzedaży energii jednak więcej czasu niż 18 miesięcy obowiązujące inwestorów, którzy wygrali aukcję ubiegłoroczną.

Jak wynikało z opublikowanego w ostatnią środę projektu nowelizacji ustawy o OZE, datowanego na 30 kwietnia br., na uruchomienie sprzedaży energii po wygranej w tym roku aukcji inwestorzy planujący budowę farmy fotowoltaicznej mieli zyskać 3 miesiące więcej, a więc 21 miesięcy.
Tymczasem w piątek pojawił się projekt nowelizacji ustawy o OZE datowany na 4 czerwca, w którym ustalono termin na uruchomienie sprzedaży energii słonecznej w systemie aukcyjnym na 24 miesiące, licząc od dnia zamknięcia sesji aukcji.

Terminy mające obowiązywać pozostałe technologie OZE pozostały bez zmian w stosunku do wcześniej opublikowanego projektu. Tak więc ogólny termin na uruchomienie sprzedaży energii wyniesie po tegorocznych aukcjach nie 36 miesięcy jak w dotychczasowej ustawie, a 42 miesiące.

Przy tym wyjątkiem, oprócz energetyki słonecznej, jest jeszcze termin uruchomienia sprzedaży energii z elektrowni wiatrowych na lądzie, który zostanie wydłużony z 24 do 33 miesięcy, a termin obowiązujący morską energetykę wiatrową pozostawiono na 72 miesiącach.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


REKLAMA


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE