ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosja może grozić opuszczeniem OPEC+, ale w rzeczywistości będzie to dla niej trudne
11.06.2019r. 09:09

Wicepremier Rosji Anton Siluanow ocenił, że nieprzedłużenie porozumienia naftowego może obniżyć cenę ropy do 30 dolarów za baryłkę. Kommiersant sugeruje jednak, że jest to mało prawdopodobny scenariusz - czytamy w BiznesAlert.pl.

Kommiersant przypomina, że nie jest to nowa wypowiedź, a Siluanow już to sugerował pomimo utrzymywania się układu w poprzednich latach. Zakłada on skoordynowaną redukcję wydobycia ropy w krajach OPEC i państwach spoza kartelu, które jak Rosja podpisały się pod porozumieniem.

Arabia Saudyjska sygnalizuje, że wszystkie kraje poza Rosją zgodziły się odnośnie konieczności przedłużenia porozumienia. Decyzja powinna zapaść do końca czerwca. W dniach 26-28 czerwca odbędzie się spotkanie grupy OPEC+, czyli sygnatariuszy układu. Brak porozumienia może wynikać z chęci walki o udziały rynkowe z producentami amerykańskimi, którzy nie oglądając się na cięcia OPEC+ zwiększają eksport. Od początku 2014 roku wydobycie ropy w USA wzrosło o 37 procent pomimo spadku ceny baryłki.
Zdaniem Kommiersanta strona rosyjska może grozić opuszczeniem układu, ale w rzeczywistości będzie to dla niej trudne. Opuszczenie układu skończy się szybkimi konsekwencjami w postaci istotnego spadku cen ropy, a pozostanie w nim da przewidywalne rezultaty, czyli stabilną wycenę baryłki - czytamy w BiznesAlert.pl.
Kommiersant , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE