ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Stowarzyszenie Metropolia Poznań utworzyło grupę zakupową gazu ziemnego
11.06.2019r. 13:51

Na ponad 200 tys. zł oszczędności liczą w sumie uczestnicy grupy zakupowej gazu ziemnego utworzonej z inicjatywy Stowarzyszenia Metropolia Poznań. We wtorek porozumienie w sprawie zakupu gazu w 2020 r. podpisało 14 podmiotów.

Na terenie obszaru objętego działalnością Stowarzyszenia chęć udziału w grupie zgłosiło siedem jednostek samorządu terytorialnego oraz siedem instytucji. W tym roku grupa zakupowa gazu ziemnego zawiązała się po raz trzeci.

Wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Metropolia Poznań, starosta poznański Jan Grabkowski podkreślił we wtorek, że - podobnie jak przed rokiem - grupa powinna zaoszczędzić na wspólnym zakupie gazu ponad 200 tys. zł.

"Stowarzyszenie integruje podmioty z terenu metropolii Poznań w wielu wspólnie realizowanych projektach. Grupowy zakup gazu jest jednym z nich. Jako podmioty tworzące Stowarzyszenie Metropolia Poznań udowadniamy, że warto podejmować wspólne działania, bo to przynosi wymierne profity dla samorządowych budżetów, ale też, co najważniejsze, konkretne korzyści dla naszych mieszkańców" - powiedział Jan Grabkowski.

Po raz pierwszy takie porozumienie wypracowano w 2017 roku. Wówczas wspólny zakup gazu zaangażowało się dwanaście podmiotów. Oszczędności dla wszystkich jej uczestników wyniosły wtedy w sumie 180 tys. zł. W ubiegłym roku na wspólny zakup gazu zdecydowało się 14 podmiotów.
Stowarzyszenie Metropolia Poznań podało we wtorek, że po podpisaniu porozumienia powstanie szczegółowa lista punktów poboru gazu na terenie gmin - członków grupy zakupowej, po tym zostanie przeprowadzone postępowanie przetargowe, które pozwoli wybrać najkorzystniejszą, pod względem kosztów dostarczenia gazu, ofertę.

Wśród uczestników grupy są samorządy z Dopiewa, Skoków, Szamotuł, Komornik, Kórnika, Lubonia i Obornik. Wspólnie z nimi gaz kupią m.in. Zakład Gospodarki Komunalnej w Szamotułach, biblioteka w Komornikach oraz ośrodki kultury z Komornik i Lubonia.

Stowarzyszenie Metropolia Poznań powstało w 2011 roku. W jego skład wchodzą 23 podmioty samorządowe, w tym Poznań, powiat poznański, gminy powiatu poznańskiego oraz z powiatów ościennych.Głównym celem stowarzyszenia jest wspieranie idei samorządu terytorialnego oraz ochrona wspólnych interesów członków stowarzyszenia.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE