ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Minister energetyki Rosji chce aby konsumentom którzy ponieśli straty w związku z zanieczyszczeniem ropy zaproponowano rabat
11.06.2019r. 14:52

Minister energetyki Federacji Rosyjskiej Aleksandr Nowak powiedział na łamach kanału telewizyjnego NTV, że konsumentom ropy naftowej, którzy odnotowali straty w związku z dostarczeniem zanieczyszczonego surowca rurociągiem Przyjaźń, zostaną zaproponowane korzystne warunki handlowe, aby częściowo je zrekompensować - czytamy w BiznesAlert.pl.

Dodał, że konsumenci nie powinni obawiać się dalszych problemów. - Część poniesionych strat zostanie zrekompensowana. Będzie to rekompensata odjęta od rachunku za usługi Transnieftu - powiedział przedstawiciel rosyjskiego rządu.

Podkreślił, iż rekompensaty nie będą dotyczyły ropy naftowej znajdującej się w magazynach na terytorium Federacji Rosyjskiej. Transnieft będzie sam zajmował się tą kwestią. Wolumen, który pozostał u konsumentów - jak powiedział Nowak - będzie wyznacznikiem do wyliczenia korzystnych warunków handlowych, które umożliwią zwrot częściowych szkód poniesionych przez kontrahentów.
W kwietniu do ropociągu Przyjaźń wpompowano ropę naftową zanieczyszczoną chlorkami organicznymi. Polska wstrzymała odbiór surowca 24-25 kwietnia. Przerwy w dostawach zarządzili także operatorzy na Białorusi, Ukrainie, Słowacji, w Czechach i na Węgrzech. Białoruś rozpoczęła transport zanieczyszczonej ropy jedną z nitek Przyjaźni w stronę Federacji Rosyjskiej - czytamy w BiznesAlert.pl.
Prime , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE