ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PKN Orlen nie dopuści do generowania strat w związku z ropą na tankowcu Mendeleev Prospect
11.06.2019r. 16:11

W nawiązaniu do zawierającej nieprawdziwe informacje oraz spekulacje wprowadzające opinię publiczną w błąd i naruszające dobre imię PKN Orlen publikacji na łamach "Gazety Wyborczej" pt. "Orlen utopił fortunę w chlorze z Rosji" Koncern poinformował, że wbrew sugestiom autora tekstu, Orlen, tak jak i większość odbiorców, nie posiadał wiedzy o zanieczyszczonej ropie.

Transakcja zakontraktowania tankowca Mendeleev Prospect odbyła się 5 kwietnia 2019 r., czyli kilka tygodni przed poinformowaniem przez PERN o zamknięciu rurociągu "Przyjaźń" (24 kwietnia br.), którym płynęła zanieczyszczona ropa z kierunku wschodniego.

Nie jest prawdą, że ropa na tankowcu Mendeleev Prospect nie spełnia normy GOST - norma ta dotyczy wyłącznie jakości ropy dostarczanej rurociągami.

Nadużyciem jest sugerowanie, że PKN ORLEN "skusił" się na zakup zanieczyszczonej ropy. Problem dotyczy wszystkich firm, które zakontraktowały i odebrały w kwietniu br. ropę od Rosjan. Tankowców z zanieczyszczoną ropą było kilkanaście. PKN Orelm nie dopuści do generowania jakichkolwiek strat w związku z ropą na tankowcu Mendeleev Prospect.

Cały artykuł zawiera spekulacje i wprowadza opinię publiczną i inwestorów w błąd.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE