ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

90 mln zł z UE na termomodernizację obiektów w Podlaskiem
11.06.2019r. 16:52

90 mln zł z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego trafi do różnych podmiotów w Podlaskiem na termomodernizacje budynków gminnych, szkół, świetlic, także zabytkowych kościołów - zdecydował we wtorek zarząd województwa podlaskiego.

Dotacje - w różnej wysokości - przyznano na 43 projekty związane głównie z termomodernizacją obiektów, ale też instalacją odnawialnych źródeł energii. Wszystkie inwestycje mają wpłynąć na lepsze wykorzystanie energii, przynieść oszczędności.

"Inwestycje będą przeprowadzone w szkołach, przedszkolach, budynkach komunalnych, świetlicach, bibliotekach. Zarząd zwiększył również budżet tego konkursu, by więcej podmiotów mogło otrzymać wsparcie" - poinformowano w komunikacie prasowym po obradach zarządu województwa podlaskiego. Pulę konkursową zwiększono o 15 mln zł.

Wybrane do dofinansowania w całym województwie projekty wybrano w konkursie, który był ogłoszony pod koniec 2018 r. - przypomina urząd marszałkowski w Białymstoku.
"Wybrane inwestycje są warte blisko 120 mln zł, a ich dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego przekracza 91 mln zł. Zrealizują je w większości podlaskie samorządy, ale też szpitale czy parafie. Wsparcie na termomodernizacje dostaną np. parafie na prace przy zabytkowych kościołach w Wąsoszu, Wiźnie, Pogorzałkach. Wsparcie otrzymało też np. Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu czy ośrodek kultury w Sejnach.

Termomodernizacja obejmie też np. dom dziecka w Nowej Pawłówce, wiejskie świetlice, trzy zabytkowe kamienice w centrum Suwałk. Wśród przedszkoli wsparcie dostanie np. przedszkole z polskim i litewskim językiem nauczania w Puńsku czy kilka przedszkoli w Suwałkach.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE