ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Pomorskie szpitale z pieniędzmi na termomodernizację
11.06.2019r. 17:11

Pięć projektów termomodernizacji budynków pomorskich szpitali i pogotowia ratunkowego o łącznej wartości ponad 33 mln zł uzyskało we wtorek wsparcie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Dofinansowanie ze środków RPO wyniesie 24 mln zł. Termomodernizacja ma się przyczynić do spadku emisji gazów cieplarnianych oraz zmniejszenia zużycia energii pierwotnej.

Uroczystość odbyła się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Marszałek województwa Mieczysław Struk wraz z wicemarszałkiem Wiesławem Byczkowskim wręczyli decyzję i podpisali umowy na dofinansowanie projektów ze środków RPO WP.

Największe dofinansowanie otrzymał projekt +Termomodernizacja obiektów Samorządu Województwa Pomorskiego - pogotowia ratunkowe i szpitale psychiatryczne+, w którego przypadku została wydana decyzja. "Może was to trochę zaskoczyć, ale tutaj nie podpisujemy żadnej umowy. To jest decyzja Zarządu Województwa, ponieważ jest dedykowana własnej jednostce, jaką jest reprezentant Urzędu Marszałkowskiego" - powiedział Mieczysław Struk.
Beneficjentem tego projektu jest województwo pomorskie, a w jego imieniu decyzję odebrała Kierownik Biura Realizacji Projektów - Alicja Stefanowska. Wartość projektu to ponad 11,5 mln zł, z czego ponad 7,6 mln zł to dofinansowanie z RPO.

Projekt ten realizowany jest w obiektach stanowiących własność Województwa Pomorskiego, a w jego ramach zmodernizowanych energetycznie ma zostać łącznie 10 budynków: Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. S. Kryzana w Starogardzie Gdańskim; Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego im. prof. T. Bilikiewicza w Gdańsku; Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gdańsku; Stacji Pogotowia Ratunkowego w Słupsku. Zamierzonym efektem realizacji tego projektu ma być spadek emisji gazów cieplarnianych o 339,00 ton równoważnika CO2/rok, a także zmniejszenie zużycia energii pierwotnej w tych budynkach o blisko 1,5 mln kWh/rok.

Dofinansowanie, na które podpisane zostały umowy, uzyskały też projekty: +Termomodernizacja obiektów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku - filia szpitala w Ustce, budynek kuchni, budynek patomorfologii+; +Termomodernizacja obiektów Samorządu Województwa Pomorskiego - Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy w Wejherowie+; +Termomodernizacja obiektów SWP - COPERNICUS Podmiot Leczniczy Sp. z o.o. w Gdańsku+; +Termomodernizacja obiektów SWP - Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o.o.+.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE