ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ukraina: Rosja skradła 9 mld m sześc. gazu
12.06.2019r. 07:48

Ukraińcy uzasadnili pozew przeciwko Rosji przed Stałym Sądem Arbitrażowym w Hadze w sprawie naruszenia Konwencji o Prawie Morza (UNCLOS) na Morzach Czarnym i Azowskim. Wiceminister spraw zagranicznych Olena Zerkal twierdzi, że Rosjanie skradli 9 mld m sześc. gazu ziemnego z tamtejszych złóż - czytamy w BiznesAlert.pl.

Zerkal wystąpiła na wysłuchaniu 11 czerwca. Jej zdaniem doszło do naruszenia praw Ukrainy do złóż na jej wodach terytorialnych, nad którymi posiada jurysdykcję zgodnie z art. 56 UNCLOS. Kijów obliczył, że od wiosny 2014 roku, kiedy doszło do nielegalnej aneksji Krymu, Rosjanie skradli ponad 9 mld m sześc. gazu ziemnego.
- Krym to Ukraina. Nieuznanie aneksji jest kamieniem węgielnym polityki społeczności międzynarodowej wobec Krymu. Bazuje na fundamentalnej zasadzie prawa międzynarodowego, że akty bezprawne nie mogą tworzyć efektów prawnych - oceniła wiceminister Zerkal. Zwróciła także uwagę na to, że Rosjanie blokują obecnie dostęp ukraińskich rybaków do łowisk i traktują Cieśninę Kerczeńską jako przesmyk wewnątrz Rosji, tymczasem ma on charakter międzynarodowy.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE