ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Norweski fundusz może być zmuszony pozbyć się wielu udziałów
12.06.2019r. 11:57

Jak czytamy w serwisie pb.pl, norweski fundusz majątkowy może być zmuszony sprzedać swój udział m.in. w gigancie surowcowym Glencore w którym posiada on 2,03 proc. udziałów o wartości 1 mld dol.

Jak wskazuje serwis, plany norweskiego rządu, które mają zostać zatwierdzone prze parlament, przewidują że fundusz zaprzestałby inwestowania w spółki, które wydobywają ponad 20 milionów ton węgla rocznie lub generują ponad 10 gigawatów (GW) mocy z węgla.
Zdaniem działaczy na rzecz ochrony środowiska, nowe wytyczne oznaczają, że fundusz będzie musiał zbyć swoje udziały w Glencore, jak również 2,16 proc. udziałów w koncernie wydobywczym Anglo American, o wartości 620 mln dol., 1,39 proc. udziałów w RWE o wartości 186 mln dol., 2,22 proc. udziałów w australijskim South32 o wartości 266 mln dol. oraz 1,03 proc. w Uniper - wylicza pb.pl.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE