ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W środę padł kolejny rekord zapotrzebowania na moc - PSE
12.06.2019r. 14:29

W środę, 12 czerwca, padł kolejny rekord zapotrzebowania na moc - poinformowały Polskie Sieci Elektroenergetyczne na Twitterze, podając, że pełne dane będą w czwartek.

PSE podawały wcześniej, że we wtorek, 11 czerwca, o godz. 13:30 wystąpiło rekordowe zapotrzebowanie na moc elektryczną w szczycie rannym okresu letniego - 23.718 MW, czyli o 38 MW więcej niż poprzedni rekord z 2 sierpnia 2018 r.
"Krajowy System Elektroenergetyczny pracuje stabilnie, nie ma problemów bilansowych, a rezerwa mocy dostępna dla operatora jest wystarczająca" - podały PSE.

Dodaj nowy Komentarze ( 10 )

KOMENTARZE ( 10 )


Autor: Dachowiec 12.06.2019r. 15:26
Ciekawe jakby to wyglądało gdyby nie OZE, a w szczególności PV, które przy takiej pogodzie pracują stabilnie i przewidywalnie.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: panicz 12.06.2019r. 16:12
nie no masz racje ta PV to ratuje nam system. Dachowiec Serrio proszę ogarnij
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: liczyk 12.06.2019r. 17:27
Zgadnij czy polskie OZE w tym PV pokrywają zapotrzebowanie na klimatyzację?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Dachowiec 13.06.2019r. 23:43
Zapewne nie, bo stoimy na węglu i OZE nie jest wspierane. Za to mamy 30 najbardziej zanieczyszczonych miast (pod względem jakości powietrza) w Europie... No tak, jest powód do dumy.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: przesada 15.06.2019r. 09:58
OZE poprawia jakość powietrza w miastach? OZE nie jest wspierane? Co za bzdury.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: fizyczny 12.06.2019r. 17:48
to wartość handlowa (średnia godzinowa)? 15 minutowa (rozliczenie licznikowe)? minutowa [regulacyjne] dwu sekundowa [wartość zabezpieczeniowe]? czy 20 milisekundowa [propagacja zniekształceni i indukowanego przepięcia]?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: zgryźliwy 12.06.2019r. 18:41
Ogólnie bez OZE byłoby stabilniej, bo latem wiatr zrywa się na noc, zmuszając do zredukowania się w nocy dodatkowych 1000 MW w elektrowniach regulacyjnych, i one muszą dodatkowo ekstra startować nad ranem, kiedy wiatrowe OZE dziękuje za współpracę. A foto szczególnie złośliwe jest pod koniec lata, kiedy wieczorny koniec foto zbiega się z wieczornym szczytem energetycznym. Magazynowanie energii rzecz jasna nie istnieje w takiej skali, jak by to było trzeba, pewne sukcesy mają tylko hiszpańskie elektrownie solarne oparte na tradycyjnych turbinach parowych. Zwykły panel foto to tylko element zakłócający.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Głupie pytanie 12.06.2019r. 18:59
Może mi ktoś wyjaśni skoro o 13:30 jest szczyt obciàżenia w systemie to dlaczego w taryfach OSD miedzy 13 a 15 jest strefa niższych opłat i OSD promują pobieranie energii w tym okresie przez odbiorców ?
Przecież to jest chore !
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Miś 12.06.2019r. 23:06
To taka stara tradycja PSE. Tzw. ekstradycja.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Grzejnik 19.06.2019r. 06:50
G12 to tzw taryfa grzewcza i ma sens w zimie. Grzejniki akumulacyjne nie sa w stanie utrzymac wystarczajacej ilosci ciepla caly dzień na szczyt wieczorny. W lecie powinny byc inne godziny, ale kiedys nie bylo licznikow z kalendarzem a i klimatyzacja byla (i wciąż w duzym stopniu jest) mniej popularna niz ogrzewwanie elektryczne. Ale gospodarstwa domowe i tak malo korzystaja z energii w szczycie dziennym w dni robocze i tansza strefa niewiele tu zmienia.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 10 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE