ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Energa Obrót ma czwartą ugodę z pozwanymi farmami wiatrowymi
12.06.2019r. 14:38

Energa Obrót zawarła kolejną, czwartą ugodę z pozwanymi farmami wiatrowymi. We wrześniu 2017 roku EOB zaprzestała realizacji ramowych umów sprzedaży zielonych certyfikatów. W przypadku 22 umów EOB złożyła wnioski do sądu o stwierdzenie ich nieważności.

Spółka stwierdziła, że umowy były zawierane z pominięciem trybu przetargowego wynikającego z prawa zamówień publicznych. Roszczenia z tego tytułu w ciągu trzech lat oszacowano na około 600 mln zł.

12 czerwca br. Energa Obrót oraz Livingstone w sposób polubowny zakończyły wszelkie spory dotyczące umowy sprzedaży praw majątkowych wynikających ze świadectw pochodzenia z dnia 30 marca 2011 r. Strony kontynuują współpracę w zakresie sprzedaży praw majątkowych na podstawie nowej umowy.
Jest to czwarta ugoda zawarta przez Energa Obrót z pozwanymi farmami wiatrowymi. Łączna moc obiektów, których dotyczą zawarte ugody stanowi około 35 proc. łącznej mocy zainstalowanej wszystkich pozwanych farm wiatrowych.

Spory o nieważność ramowych umów sprzedaży zielonych certyfikatów Energa Obrót wszczęła we wrześniu 2017 r. Do tej pory nie został wydany żaden prawomocny wyrok sądu II instancji. Energa Obrót prowadzi rozmowy ugodowe z kolejnymi kontrahentami i nie wyklucza zawarcia następnych ugód.
- Mam nadzieję, że kolejna zawarta przez naszą spółkę ugoda, z jedną z pozwanych farm wiatrowych, będzie pozytywnie odebrana przez rynek oraz inwestorów Grupy Energa. Ponadto, z całą pewnością przyczyni się ona do polubownego zakończenia kolejnych toczących się sporów sądowych, także z innymi kontrahentami jeszcze w tym roku, mitygując tym samym potencjalne ryzyka dla pozostałych uczestników sporów - mówi Jan Chlebowicz, Wiceprezes Zarządu Energa Obrót.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE