ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Polwax przelał na rachunek komornika 6,7 mln zł zabezpieczenia roszczenia na rzecz Orlen Projekt
12.06.2019r. 16:59

W związku z toczącym się postępowaniem sądowym i zabezpieczającym, Polwax otrzymał zawiadomienie o zajęciu rachunków bankowych, wobec czego na rachunek komornika została przekazana kwota 6,7 mln zł, która w całości zabezpiecza roszczenia Orlen Projekt - poinformował Polwax w komunikacie.

Polwax zapewnia, że przekazanie tej kwoty w żaden sposób nie wpływa na bieżącą działalność spółki. W związku z przekazaniem środków, ustanowione wcześniej zabezpieczenia na majątku ruchomym spółki - znajdującym się w zakładzie w Czechowicach-Dziedzicach - zostaną zwolnione.

Wydany nakaz zapłaty nie jest prawomocny, podlega zaskarżeniu w drodze zarzutów od nakazu zapłaty w terminie dwóch tygodni od dnia doręczenia spółce odpisu nakazu wraz z pozwem i załącznikami.

"Spółka zaskarży wydany nakaz zapłaty w trybie zgodnym z przepisami prawa, gdyż kwestionuje roszczenie Orlen Projekt objęte przedmiotowym nakazem zapłaty co do zasady i wysokości. Pismo procesowe w tej sprawie jest już przygotowywane" - napisano w komunikacie Polwaksu.
Orlen Projekt był głównym realizatorem instalacji odolejania rozpuszczalnikowego. Pod koniec marca spółka z grupy kapitałowej PKN Orlen odstąpiła od umowy z Polwaksem z powodu rosnących zaległości płatniczych.

Instalacja odolejania rozpuszczalnikowego będzie zlokalizowana w Czechowicach Dziedzicach. Według planów sprzed dwóch lat, prace miały zostać zakończone do końca grudnia 2019 roku. Koszt inwestycji szacowany był na około 160 mln zł. Plan zakłada, że instalacja odolejenia rozpuszczalnikowego będzie przerabiać ok. 30 tys. ton gaczy parafinowych rocznie.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE