ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Do Kongresu USA trafił kolejny projekt przewidujący sankcje skierowane przeciwko budowie Nord Stream 2
13.06.2019r. 08:54

Kongresmen Adam Kinzinger z Illinois wprowadził ponownie pod obrady Kongresu projekt ustawy o ochronie bezpieczeństwa energetycznego Europy. Zawiera on propozycję precyzyjnych sankcji przeciwko Nord Stream 2 - czytamy w BiznesAlert.pl.

Kinzinger we współpracy z demokratą Dennym Heckiem i republikaninem Gregiem Pencem przedstawili ponadpartyjny projekt sankcji przeciwko określonym statkom odpowiedzialnym za budowę Nord Stream 2.

- Od lat Rosja próbowała używać zależności energetycznej do wywierania wpływu politycznego na naszych sojuszników w Europie. Poprzez zastraszenie i wymuszenie Władimir Putin używał gazu, jako oręża w tym regionie. Dalsza realizacja projektu Nord Stream 2 zagrozi milionom Europejczyków i stwarza poważne ryzyko w sferze bezpieczeństwa na skalę globalną - piszą autorzy ustawy w uzasadnieniu.
- Z tego powodu nasza regulacja jest tak istotna. Wprowadzi konkretne sankcje pozwalające zablokować budowę i ukończenie projektu Nord Stream 2 - czytamy. - Stany Zjednoczone muszą stanąć po stronie sojuszników i bronić własnego bezpieczeństwa narodowego poprzez odepchnięcie prób uzyskania wpływu przez Rosję.

Ustawa w razie przyjęcia przez Kongres musi zostać podpisana przez prezydenta USA. Ten na spotkaniu z prezydentem Polski Andrzejem Dudą powiedział, że USA rozważają wprowadzenie sankcji wobec Nord Stream 2, ale to Niemcy mogą zablokować ten projekt - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


REKLAMA


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE