ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PFR mocno stawia na inwestycje w OZE
13.06.2019r. 11:08

Grupa PFR w swojej nowej strategii do 2021 roku chce bardzo mocno postawić na inwestycje w odnawialne źródła energii - poinformował prezes PFR Paweł Borys.

"Obliczyliśmy, że aby zrealizować cele klimatyczne postawione przed Polską do końca przyszłego roku potrzeba inwestycji o wartości około 50 mld zł, a aby zrealizować cele do 2030 roku inwestycje powinny sięgnąć 200 mld zł" - powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej Paweł Borys.

"Przeanalizowaliśmy sytuację finansową polskich firm energetycznych i okazało się, że istnieje luka finansowa. Chcemy naszymi instrumentami pomóc w zmniejszaniu tej luki, stąd decyzja, żeby w nowej strategii do 2021 roku bardzo mocno postawić na odnawialne źródła energii" - dodał.

Paweł Borys zaznaczył, że w ciągu najbliższych tygodni PFR będzie mógł przedstawić więcej szczegółów dotyczących inwestycji PFR w OZE.
"Patrzymy na OZE nie tylko z perspektywy inwestycji w elektrownie, czyli np. w biogazownie, farmy fotowoltaiczne, farmy wiatrowe zarówno lądowe, jak i późniejszym terminie w offshore. Chcemy spojrzeć szerzej. OZE jest generatorem wielu nowych rozwiązań, chcemy poszukiwać spółek technologicznych i stymulować wydatki firm na badania i rozwój w tym obszarze" - powiedział wiceprezes PFR Bartłomiej Pawlak.

Pawlak wskazał, że obecnie udział OZE stanowi nieco ponad 11 proc. miksu energetycznego, a według założeń powinno to być ponad 15 proc.

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: frfr 13.06.2019r. 13:26
Panie Borys, a kto Panu pozwolił inwestować w takie czy inne źródła energetyczne? Podjął Pan samowolkę i może to Pana... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 14-06-2019r. 09:15 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE