ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Indyjski BHEL będzie budował część konwencjonalną w elektrowni jądrowej Kudankulam
13.06.2019r. 11:22

Indyjska firma Bharat Heavy Electricals Ltd (BHEL) uzyskała zamówienie o wartości 64 mln USD od Nuclear Power Corporation of India Ltd (NPCIL) na budowę hali turbogeneratorów (wyspę konwencjonalną) dla bloków energetycznych nr 3 i 4 w elektrowni jądrowej Kudankulam.

Zaprojektowane przez Rosję reaktory WWER-1000/V-412 (AES-92) są budowane z rosyjską pomocą techniczną w ramach rozbudowy elektrowni jądrowej Kudankulam, zlokalizowanej w stanie Tamil Nadu. W elektrowni działają już dwa identyczne bloki AES-92 dostarczone w latach 2002-2016 przez Atomstroyexport (ASE) - spółkę zależną rosyjskiego koncernu jądrowego Rosatom. Przy ich budowie BHEL pełnił podobną rolę jak w Kudankulam 3 i 4, co według firmy udowodniło jej zdolność do instalowania sprzętu zaprojektowanego i dostarczonego przez innych producentów. Turbiny pierwszych dwóch jednostek Kudankulam zostały wykonane przez zakłady Silmash w Petersburgu.

Dwanaście z 18 działających w Indiach reaktorów ciśnieniowych z ciężką wodą (PHWR) ma turbozespoły dostarczone przez BHEL, podała firma. Obecnie realizuje ona również dostawy turbogeneratorów dla czterech zaprojektowanych w Indiach jednostek PHWR o mocy 700 MWe, które są budowane w elektrowniach Kakrapar i Rawatbhata. "BHEL dysponuje wyspecjalizowaną infrastrukturą i wykwalifikowanym personelem, wystarczającym, aby sprostać specjalnym wymaganiom projektowym, produkcyjnym i testowym zgodnym z międzynarodowymi normami dotyczącymi różnych komponentów i wyposażenia elektrowni jądrowych", powiedział rzecznik BHEL.
Budowa bloku Kudankulam 3 oficjalnie rozpoczęła się w czerwcu 2017 r., a bloku nr 4 w październiku tego samego roku. Jednostki mają rozpocząć działalność komercyjną odpowiednio w roku 2025 i 2026. Kudankulam 1 i 2, a także jednostki 3 i 4 budowane obecnie podlegają kontroli Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej w ramach systemu zabezpieczeń Układu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej (safeguards). Kudankulam 1 rozpoczął działalność komercyjną w grudniu 2014 r., a blok 2 w kwietniu 2017 r.
World Nuclear News , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


REKLAMA


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE