ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Szefowa frakcji AfD: demonstracje w Niemczech w obronie klimatu to kampania na rzecz Zielonych
13.06.2019r. 12:47

Szefowa frakcji największej opozycyjnej partii w Bundesetagu - Alternatywy dla Niemiec (AfD) - Alice Weidel, oświadczyła, że piątkowe demonstracje Fridays for Future, których pomysłodawczynią jest Szwedka Greta Thunberg, są międzynarodową kampanią na rzecz Zielonych.

"Kampania Grety z perspektywy wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego była niewątpliwie sukcesem. Zielonym w Niemczech - w odróżnieniu od ojczyzny Grety, Szwecji - udało podłączyć się pod nią. AfD nie podążyła za tym szumem, bo według nas jest niepoważny. Demonstracje Fridays for Future są niczym innym, jak międzynarodowo finansowaną kampanią na rzecz Zielonych" - powiedziała Weidel w czwartek w wywiadzie dla dziennika "Die Welt".

Fridays for Future to inicjatywa zapoczątkowana przez Thunberg, 16-letnią aktywistkę ze Szwecji, która w sierpniu 2018 roku postanowiła co piątek protestować przed Riksdagiem w Sztokholmie, by skłonić władze do - jak to określa - poważnych działań w walce ze zmianami klimatu. W jej ślady poszli młodzi ludzie w innych krajach.

W wyborach do PE, które odbyły się w RFN 26 maja Zieloni uzyskali najlepszy wynik w historii - 20,5 proc. Z przeprowadzonych badań wynika, że dla 48 proc. Niemców przy podejmowaniu decyzji wyborczej najważniejszym problemem była ochrona klimatu.
"Nie kwestionuję tego, że klimat się ociepla, ale nie uważam, że ma to związek z działalnością człowieka. Nie da się budować zrównoważonej polityki na podstawie wiary i ideologii. Jednak dokładnie z tym mamy do czynienia: bez żadnych badań ogłoszono, że istnieje związek między ilością CO2 w atmosferze a wzrostem temperatur. Każdy, kto ma inne zdanie, jest uznawany za wariata" - zauważyła Weidel. Dodała, że badania naukowe, których celem jest sprawdzenie innych czynników, które mogłyby ewentualnie mieć wpływ na ocieplenie klimatu, nie dostają finansowania.

"Jest naukowo udowodnione, że w średniowieczu od 800 roku do 1300 roku klimat był znacznie cieplejszy niż dziś. Grenlandia była zielona - stąd jej nazwa. I nie wynikało to z tego, że wikingowie palili ogniska. Diesle klasy Euro-3 też nie były jeszcze w powszechnym użyciu" - ironizowała polityk narodowo-konserwatywnej partii.

Pytana o to, co zrobić z ludźmi, którzy decydują się na emigrację z powodu podnoszącego się poziomu mórz, czy ze względu na suszę, odparła: "Należy zakwestionować termin +uchodźca klimatyczny+. Jeśli w taki sposób będziemy podchodzić do sprawy, to otworzymy granice dla całej Afryki. Jest to problem polityki rozwojowej, ale nie migracyjnej, którego rozwiązanie mają na siebie przyjmować Niemcy. Nie da się uratować całego świata" - powiedziała Weidel.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: hakon 14.06.2019r. 12:05
Pani z Alternatywy proponuję zorganizować demonstracje na rzecz psucia klimatu, zobaczymy ilu będzie uczestników.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


REKLAMA


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE