ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Moc elektrowni fotowoltaicznych w Polsce przekroczyła 700 MW
13.06.2019r. 13:06

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, jeśli potencjał elektrowni fotowoltaicznych w naszym kraju będzie rósł w takim tempie, jak w ostatnich miesiącach, na koniec tego roku powinien przekroczyć 1 GW. Obecny miesiąc może być w tym zakresie szczególnie dobry.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne podają, że według stanu na 1 czerwca całkowita moc elektrowni fotowoltaicznych w Polsce wzrosła do 706,7 MW, co oznacza wzrost o 126 proc. w porównaniu do takiego samego okresu 2018 r. oraz o 8,5 proc. w porównaniu do początku maja br.

Na dzień 1 maja podawana przez PSE moc elektrowni fotowoltaicznych w Polsce wynosiła 651,2 MW, co oznacza, że w ubiegłym miesiącu wzrost wyniósł 55,5 MW, a do sieci przyłączano codziennie średnio 1,79 MW.

W styczniu br. odnotowana przez PSE moc elektrowni PV w naszym kraju wzrosła o 54 MW, w lutym o 38,3 MW, w marcu o 39,2 MW, a w kwietniu o 48,2 MW.

Na koniec 2018 r. PSE odnotował funkcjonujące w krajowym systemie elektroenergetycznym elektrownie fotowoltaiczne o łącznej mocy 471,4 MW, co oznacza, że w pierwszych pięciu miesiącach 2019 r. w naszym kraju do sieci podłączono instalacje PV o mocy 235,3 MW.
Istotny wpływ na ten wynik, oprócz instalacji realizowanych w systemie aukcyjnym, miał segment mikroinstalacji, w którym fotowoltaika odpowiada niemal za 100 proc. podłączanych mocy.

Ministerstwo Energii podało, że w pierwszych trzech miesiącach tego roku w naszym kraju powstało ponad 11 tys. mikroinstalacji o łącznej mocy 72 MW. W efekcie na koniec marca całkowity wolumen mikroinstalacji w naszym kraju wzrósł do ponad 65 tys., a ich moc przekroczyła 415 MW.

Szczególnie dobry wynik krajowy sektor PV może odnotować w tym miesiącu z uwagi na finalizowanie projektów objętych wsparciem w aukcji przeprowadzonej dwa lata temu, w przypadku których uruchomienie sprzedaży energii musi nastąpić do końca czerwca.

Z drugiej strony przeciągające się procedury w zakresie przyłączeń do sieci oraz wydawania koncesji mogą sprawić, że części elektrowni PV objętych wsparciem w aukcji z 2017 r. może nie udać się uruchomić w przewidzianym terminie.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


REKLAMA


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE