ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Dyplomata: USA mogą pomóc Ukrainie przygotować się na zamknięcie tranzytu gazu
13.06.2019r. 13:50

Stany Zjednoczone gotowe są pomóc Ukrainie w przygotowaniach do możliwego odcięcia przez Rosję tranzytu gazu przez ukraińskie sieci przesyłowe - oświadczył radca gospodarczy ambasady USA w Kijowie John Schutte.

Do nowego kryzysu gazowego między Kijowem a Moskwą może dojść na początku 2020 roku. Kontrakt, który obowiązuje obecnie w sprawie tranzytu, wygasa z końcem bieżącego roku.

"Ukraina powinna przygotować się na ewentualność zamknięcia przez Rosję tranzytu gazu przez Ukrainę w 2020 roku, gdyż takie groźby słyszymy ze strony Rosji. Stany Zjednoczone gotowe są pomóc Ukrainie przygotować się do tego. Ukraińskie firmy (gazowe) powinny wykorzystać środki na zakup i przechowywanie gazu na zimę" - powiedział Schutte w wywiadzie udzielonym agencji Interfax-Ukraina.

Amerykański dyplomata pozytywnie ocenił reformy ukraińskiego sektora energetycznego, w szczególności w państwowej spółce paliwowej Naftohaz Ukrainy. "Konieczne są jednak dalsze reformy, by zapewnić prawdziwą konkurencję, zwiększenie transparentności, ograniczenie władzy oligarchów oraz podniesienia efektywności w energetyce" - zaznaczył.
Schutte zapewnił, że Amerykanie i inni partnerzy Ukrainy nadal będą wspierali ją w tych wysiłkach. Zwrócił jednocześnie uwagę, że rozwojowi gospodarczemu tego kraju szkodzi niedokończona reforma sądownictwa.

"Potencjalnych inwestorów powstrzymują informacje o tym, że ukraińskie sądy nie stoją na straży surowego przestrzegania kontraktów oraz nie bronią praw osobistych, korporacyjnych i intelektualnych" - powiedział radca ekonomiczny ambasady USA na Ukrainie.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE