ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PGE ponownie liderem branżowym w Rankingu Odpowiedzialnych Firm
13.06.2019r. 14:44

PGE Polska Grupa Energetyczna po raz kolejny zajęła pierwsze miejsce w Rankingu Odpowiedzialnych Firm w kategorii: paliwa, energetyka i wydobycie. Grupa uzyskała także piątą pozycję w klasyfikacji generalnej XIII edycji zestawienia, w którym badana jest jakość zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR).

Grupa PGE, świadoma swojego wpływu na otoczenie, realizuje swoją misję i buduje wartość dla akcjonariuszy, kierując się zasadami zrównoważonego i trwałego rozwoju. Ma to odzwierciedlenie w decyzjach biznesowych, które podejmowane są z uwzględnieniem zarówno troski o środowisko naturalne, oczekiwań klientów, potrzeb lokalnych społeczności, jak i rozwoju całej krajowej gospodarki.

Działania na rzecz zrównoważonego rozwoju prowadzone są w całym łańcuchu wartości - od wydobycia i wytwarzania, po odbiorcę końcowego energii elektrycznej. PGE dba o zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego kraju, komfortu pracy zatrudnionych pracowników, jakości usług na najwyższym poziomie i idącej za tym satysfakcji klientów. Firma wpiera także rozwój regionów, w których posiada swoje aktywa.

Społecznie odpowiedzialne prowadzenie biznesu przyświeca Grupie PGE w codziennej działalności operacyjnej. Dlatego też niezmiernie cieszy mnie fakt, że nasza aktywność w tym obszarze po raz kolejny została doceniona przez rynek. Nagrody i wyróżnienia otrzymane w Rankingu Odpowiedzialnych Firm są dla nas bardzo ważne. Jego wyniki pokazują, jak dużą wagę PGE przywiązuje do zrównoważonego rozwoju we wszystkich aspektach prowadzonej działalności - mówi Henryk Baranowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Grupa PGE uczestniczy w Rankingu Odpowiedzialnych Firm od dwóch lat, ale od ponad dziesięciu lat bierze udział w wielu krajowych i międzynarodowych inicjatywach CSR. Od 2008 roku uczestniczy w inicjatywie Sekretarza Generalnego ONZ - Global Compact kładącej nacisk na przestrzeganie praw człowieka. Od 2011 roku PGE jest obecna w składzie RESPECT Index na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, w którym znajdują się spółki działające zgodnie z najwyższymi standardami zarządzania, w zakresie tzw. czynników ESG (z ang. environmental, social responsibility, governance), czyli czynników środowiskowych, społecznych oraz szeroko pojętego ładu korporacyjnego, ładu informacyjnego i relacji z inwestorami. Nieprzerwanie od 2009 roku swoją pozycję w giełdowym indeksie utrzymuje także wchodzący w skład Grupy PGE Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja S.A.

PGE od 2015 roku jest również Partnerem Strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Przedstawiciele firmy uczestniczyli także w pracach nad stworzeniem standardu etycznego w ramach Grupy Roboczej Koalicji Rzeczników Etyki przy Global Compact Poland Network. Od 2017 roku PGE aktywnie włącza się w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDG's) Organizacji Narodów Zjednoczonych.

PGE inicjuje, wspiera i uczestniczy w wielu przedsięwzięciach zmierzających do zachowania bioróżnorodności i poprawy jakości środowiska. Grupa ogranicza emisje wychwytując coraz większą ilość substancji towarzyszących procesowi produkcji energii ze źródeł konwencjonalnych, a tym samym zwiększa możliwości zagospodarowania ubocznych produktów spalania (UPS), wdrażając w ten sposób w praktyce ideę gospodarki obiegu zamkniętego.

Obecnie Grupa PGE, oprócz finalizacji budowy nowych, spełniających wszystkie wymagania środowiskowe, bloków konwencjonalnych w Opolu i Turowie, inwestuje także w nowe bloki gazowe m.in. w Elektrowni Dolna Odra, farmy wiatrowe na morzu i lądzie, panele fotowoltaiczne, magazyny energii oraz elektromobilność.

Ranking Odpowiedzialnych Firm (ROF) jest uznawany za najbardziej prestiżowy i wiarygodny ranking w Polsce. Powstaje na podstawie analizy zaangażowania polskich przedsiębiorstw w działalność CSR. Organizatorem ROF jest Koźmiński Business Hub. Partnerami rankingu są: Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Global Compact Network Poland, a za jego weryfikację odpowiada firma Deloitte.
PGE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


REKLAMA


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE