ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Pracownicy Tauron Dystrybucja pikietowali w Katowicach
14.06.2019r. 14:39

Ok. tysiąca pracowników spółki Tauron Dystrybucja pikietowało w piątek przed siedzibą Tauron Polska Energia w Katowicach, domagając się wzrostu wynagrodzeń. Zarząd spółki deklaruje wypłatę jednorazowych premii.

"Dość niszczenia energetyki!", "Stop likwidacji miejsc pracy!", "Dość panoszenia zarządów spółek!" - takie transparenty, a także związkowe flagi i wuwuzele mieli ze sobą uczestnicy demonstracji. "Mamy dość hipokryzji, mamy dość zakłamania, mamy dość zaklinania rzeczywistości. Jesteśmy przedstawicielami grupy, która przynosi największe zyski" - wołał do zgromadzonych rzecznik komitetu protestacyjno-strajkowego Piotr Serafin.

"Jesteśmy w pacie dialogowym. Dalsze kroki będą przedmiotem najbliższego spotkania komitetów protestacyjno-strajkowych 17 czerwca w Gliwicach. Tam podejmiemy ostateczne decyzje. Robimy wszystko zgodnie z ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Jesteśmy na ostatniej prostej przed strajkiem" - dodał w rozmowie z dziennikarzami.

"Zarząd jest otwarty na rozmowy i mediacje, na pewno będą one w dalszym ciągu prowadzone. Kadra i pracownicy energetyki to jest bardzo odpowiedzialna grupa zawodowa i jestem przekonana, że nie wydarzy się nic, co by zagrażało dostawom energii dla klientów" - powiedziała PAP rzeczniczka Tauron Dystrybucja SA Ewa Groń.

Pod koniec kwietnia zarząd Tauron Polska Energia i działająca w grupie Tauron Rada Społeczna, skupiająca przedstawicieli związków zawodowych, podpisały porozumienie ramowe dotyczące sytuacji płacowej, przewidujące średnio tysiąc zł brutto jednorazowej premii i dające gwarancję wznowienia rozmów płacowych we wrześniu. Strona społeczna w Tauron Dystrybucja nie przyjęła jednak tych warunków. Związkowcy domagają się podwyżek stawek godzinowych o 6 zł brutto.
Domagają się też zmiany polityki kadrowej, wskazując, że zarządy wymagają od pracowników stale rosnącej efektywności i dyspozycyjności, przy jednoczesnym zmniejszaniu zatrudnienia. "Chodzi o bezpieczeństwo energetyczne tysięcy odbiorców, którzy mogą ucierpieć lub już ucierpieli z powodu ciągłego zmniejszania zatrudnienia w naszych firmach i nadmiernego eksploatowania zatrudnionych pracowników" - powiedział Serafin.

"Zdajemy sobie jako firma sprawę z pewnej luki kadrowej i pokoleniowej, na pewno napływ młodych ludzi do tego zawodu nie jest duży. Staramy się temu przeciwdziałać poprzez programy, które aktywizują młodych ludzi do zainteresowania zawodem energetyka" - powiedziała Ewa Groń.

Grupa Tauron Polska Energia jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce. Spółki grupy zajmują się m.in. wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła, a także wydobyciem węgla. Łącznie grupa Tauron zatrudnia ponad 24 tys. osób.

Dodaj nowy Komentarze ( 12 )

KOMENTARZE ( 12 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: witkor 14.06.2019r. 23:11
wkrótce wszystkie spółki z grupy Tauron wyjdą na ulice.Mmay dość ściemy.
Odpowiedzi: 2 | Najnowsza odpowiedź: 15-06-2019r. 20:16 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: antymonopol 15.06.2019r. 16:05
Ekonomia górnicza mówi że nawet jak są straty i plan leży to nagroda się też należy.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: nikt 17.06.2019r. 09:05
we wszystkich spółkach dystrybucyjnych jest tak samo. DNO
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Elektryk2 17.06.2019r. 09:47
"Staramy się temu przeciwdziałać poprzez programy, które aktywizują młodych ludzi do zainteresowania zawodem... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 27-06-2019r. 11:45 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: stary 17.06.2019r. 12:35
Jeszcze jest o 20 tysięcy pracowników za dużo. Tauron niech was ubierze w te różowe pedalskie kapelusiki i do lasu -... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: srtary energetyk 20.06.2019r. 00:10
co komentarz był nie po myśli. Pocałujci mnie w takim razie w ....
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Jasiu 21.06.2019r. 18:55
cenzura na portalu. czasy pzpr..
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: taktak 25.06.2019r. 18:57
Gdzie były związki zawodowe, gdy energetyka topiła fundusze w kopalniach? Wtedy nie protestowali. Gdzie były związki... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: miki 27.06.2019r. 16:39
Dobre ... "kadrowa luka pokoleniowa". Dyrektorzy, kierownicy wydziałów i specjaliści obowiązkowo z... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 12 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE