ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PKN Orlen: maksymalna, statutowa liczba członków rady nadzorczej bez zmian
14.06.2019r. 16:29

Akcjonariusze PKN Orlen odrzucili wniosek Skarbu Państwa o zwiększeniu maksymalnej, statutowej liczby członków rady nadzorczej spółki z 9 do 10 członków; wcześniej wybrali 9 członków rady na nową kadencję.

Zwiększenie liczby członków rady nadzorczej wymagało zmiany statutu spółki w tym zakresie - ostatecznie w głosowaniu piątkowego Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia (ZWZ) płockiego koncernu wniosek Skarbu Państwa uzyskał 73,4 proc. poparcia przy wymaganej większości 75 proc. głosów.

Akcjonariusze PKN Orlen zdecydowali z kolei o innej zmianie statutu spółki, który uzyskał m.in. brzmienie, iż Skarb Państwa reprezentowany przez podmiot uprawniony do wykonywania praw z akcji należących do Skarbu Państwa jest uprawniony do powoływania i odwoływania jednego członka rady nadzorczej - wcześniej w punkcie tym, jako uprawniony był wymieniony właściwy minister ds. Skarbu Państwa.
Z danych publikowanych przez PKN Orlen wynika, iż obecnie Skarb Państwa posiada tam 27,52 proc. akcji, Nationale Nederlanden OFE - 7,01 proc., Aviva OFE - 6,6 proc., a pozostali akcjonariusze, w tym instytucjonalni i indywidualni - 58,87 proc. Od czerwca 2018 r. uprawnienia do wykonywania prawa z akcji PKN Orlen wykonuje premier - wcześniej był to minister energii.

Po piątkowych decyzjach ZWZ PKN Orlen w radzie nadzorczej spółki nowej już kadencji zasiadają ponownie: Izabela Felczak-Poturnicka - przewodnicząca oraz członkowie - Anna Wójcik, Małgorzata Niezgoda, Jadwiga Lesisz i Andrzej Kapała, a także nowo powołani - Andrzej Szumański, Michał Klimaszewski, Barbara Jarzembowska i Anna Sakowicz-Kacz. Wszyscy zostali zgłoszeni przez Skarb Państwa.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE